Hanzal táhl Coyotes, postup Sharks se odkládá

Podívejte se na přehled dalších úterních zápasů NHL, které nemají samostatný článek.

Buffalo otáčelo stav během minuty

V rozmezí 60 vteřin ukradli hokejisté Buffalo Sabres výhru v zápase na ledě Carolina Hurricanes. Evander Kane skóroval čase 56:11 a o minutu později zařídil výsledek 3:2 pro hosty Johan Larsson.

Buffalo (30-34-10) vyhrálo v této sezoně všechny tři zápasy s Carolinou (31-28-14). Gólman Chad Johnson k tomu nyní přispěl 25 zákroky. Obránce Hurricanes Michal Jordán odehrál 16:58 minuty a měl jeden minusový bod.

Montreal oddálil postup Anaheimu

Montreal Canadiens překazili výhrou 4:3 nad Anaheim Ducks svému soupeři možnost získat už v úterý jistou pozici v play off. Další šanci bude mít Anaheim ve čtvrtek.

"Nehráli jsme dostatečně dobře, když dostanete čtyři góly, tak moc zápasů nevyhrajete," řekl kouč Ducks Bruce Boudreau. Nepomohly ani další dvě trefy rozjetého Jakoba Silfverberga.

V dresu vítězů si Tomáš Plekanec připsal asistenci a 547. bodem vyrovnal výkon Guye Carbonneaua, který je na 18. místě historických statistik Canadiens.

Dubnyk poslal Minnesotu před Colorado

Navzdory poměru střel 18:39 si Minnesota Wild připsali důležitou výhru 2:1 nad Los Angeles Kings. Vděčí za ni hlavně brankáři Devanu Dubnykovi.

Díky němu Wild (35-28-11) opět přeskočili přes Colorado Avalanche na pozici s druhou divokou kartou v Západní konferenci. Avalanche, kteří mají zápas k dobru, hostí Minnesotu v sobotu.

Dubnyk má z posledních 10 utkání bilanci 8-1-1.

Hanzal vedl Arizonu k výhře s Oilers

Martin Hanzal vstřelil gól, přidal asistenci a Arizona Coyotes přehrála Edmonton Oilers 4:2. Mike Smith se předvedl 27 zákroky.

Hanzal dal jedenáctý gól v sezoně po patnáctizápasové střelecké pauze. Jednu asistenci měl také Jiří Sekáč, který nastoupil poprvé od 7. března. Zbyněk Michálek odehrál v obraně vítězů 18:56 minuty a připsal si 4 střely a 2 hity.

Postup Sharks se odkládá

Sedmatřicet střel nestačilo San Jose Sharks, aby překonali gólmana St. Louis Blues Briana Elliotta, hostům stačila k výhře 1:0 trefa Robbyho Fabbriho a na definitivu postupu do play off si Sharks musí počkat.

Obránce San Jose Roman Polák si proti svému bývalému týmu připsal čtyři hity, po pěti zápasech skončila bodová série Tomáše Hertla, který byl na ledě u jediného gólu utkání.