Hanzal

Uzdravený český útočník Martin Hanzal se v pondělí vrátil po šestizápasové absenci do sestavy Dallas Stars a radoval ze své premiérové vítězné branky v dresu klubu z Texasu, který posílil loni v červenci jako nechráněný volný hráč. Třicetiletý centr pátým gólem v sezoně v 45. minutě zajistil výhru nad New York Rangers 2:1.
Forvard Ondřej Kaše se prosadil už potřinácté v ročníku, ale ani jeho příspěvek neodvrátil prohru Anaheim Ducks na ledě Toronto Maple Leafs 4:7. Večer patřil kanadskému útočníkovi Connoru McDavidovi, který zajistil vítězství Edmonton Oilers nad Tampa Bay Lightning 6:2 pěti body za čtyři góly a jednu přihrávku.

Dallas Stars - New York Rangers 2:1
Hanzal v přesilové hře před brankářem Henrikem Lundqvistem tečoval střelu Juliuse Honky od modré čáry. Stars tak dovršili obrat. Prohrávali od konce úvodního dějství, kdy brankáře Bena Bishopa překonal David Desharnais. V 35. minutě vyrovnal Tyler Seguin. Dallas se radoval ze třetí výhry za sebou, Rangers naopak potřetí za sebou prohráli a zaznamenali už šestou porážku z posledních sedmi utkání.
Do hry se Hanzal vrátil po nespecifikovaných problémech v dolní části těla. Bývalého hráče celků Arizona Coyotes a Minnesota Wild, který s Dallasem uzavřel tříletou smlouvu na 14,25 milionu dolarů, provázejí potíže se zraněním v celé sezoně. Stihl při nich 34 utkání a připsal si devět bodů.
"Cítil jsem se dobře. Je to vždycky těžké, když se vracíte po delší době. Není snadné se dostat do zápasového tempa. Trvalo mi to několik střídání, ale potom už to bylo docela dobré. Při gólu jsem měl štěstí, že jsem to škrtnul tečí a šlo to do branky," řekl Hanzal.
Na ledě strávil Hanzal 13 minut a 46 sekund, z toho přesně dvě minuty v oslabení. Vyslal tři střely na branku a vyhrál osm z jedenácti vhazování včetně sedm z devíti v obranném pásmu.

Toronto Maple Leafs - Anaheim Ducks 7:4
Dvaadvacetiletý Kaše ve 32. minutě z dorážky do odkryté branky v přesilové hře dostal Ducks do vedení 3:2. Se 13 trefami z 38 utkání se osamostatnil před Radkem Faksou z Dallas Stars na pozici třetí nejlepšího českého střelce v sezoně za Davidem Pastrňákem z Boston Bruins (21 gólů) a Tomášem Hertlem ze Sam Jose Sharks (14).
Třetí porážce Ducks za sebou ale Kašeho trefa nezabránila. Toronto rozhodlo vyrovnanou bitvu třemi góly mezi 44. a 60. minutou. Shodně dvěma trefami a jednou asistencí se pod páté vítězství Maple Leafs z posledních šesti duelů podepsali kapitán Auston Matthews a William Nylander. V dresu poražených zaznamenal čtyři asistence Corey Perry.
Anaheim za poslední dva duely inkasoval 12 branek. "Těžko někoho porazíme 8:7. Musíme celkově jako tým hrát lépe. Naše defenzivní hra byla hrozná," řekl kapitán Ducks Ryan Getzlaf.
V brance Toronta nedokončil utkání gólman Frederik Andersen, který musel v průběhu druhé třetiny po zásahu bruslí do hlavy od Perryho předčasně odstoupit ze hry.

Edmonton Oilers - Tampa Bay Lightning 6:2
Jednadvacetiletý kapitán Oilers McDavid proměnil duel s nejlepším týmem soutěže ve svou vlastní show. Poprvé v kariéře vstřelil v NHL čtyři branky v jednom zápase a na hattrick dosáhl potřetí. Pět bodů zaznamenal během svého působení v soutěži podruhé. Povedlo se mu to i 11. února 2016 v duelu s Torontem, kdy si připsal dvě branky a tři asistence.
Svůj střelecké představení načal král minulé sezony NHL po 108 sekundách hry v přesilové hře, kdy otevřel skóre. V čase 22:33 pak zvýšil na 3:1 a potom trefami ve 47. a 54. minutě pečetil výsledek. Čtyři góly v utkání vstřelil jako první hráč Oilers od 2. února 2012, kdy se to podařilo proti Chicago Blackhawks Samu Gagnerovi.

New York Islanders - Nashville Predators 4:5 v prodl.
Slovenský brankář Jaroslav Halák nezabránil 42 úspěšným zákroky prohře Islanders. Ti ztratili vedení 4:2, ale i přes porážku se díky získanému bodu posunuli na pozici druhé divoké karty pro play off ve Východní konferenci o bod před Philadelphia Flyers.
O výhru přišel celek z New Yorku až v závěru. Na 4:4 vyrovnal 42,2 sekundy před koncem třetí třetiny při hře bez gólmana z dorážky Ryan Johansen a v čase 63:42 rozhodl po parádní kombinaci s Nickem Boninem do odkryté branky obránce Roman Josi.

1. Connor McDavid (EDM): 4 góly, 1 asistence, 3 plusové body, 9 střel
2. William Nylander (TOR): 2 góly, 1 asistence, 3 plusové body, 5 střel
3. Auston Matthews (TOR): 2 góly, 1 asistence, 5 plusových bodů, 4 střely