halacact1016

Má výrazný podíl na tom, že se New York Islanders dočkali prvního vítězství v sezoně. Gólman Jaroslav Halák předvedl v duelu s týmem Anaheim Ducks solidní výkon, dlouho držel elitní střelce kalifornského týmu na uzdě. Kapituloval až v poslední třetině, domácí přesto urvali výhru v prodloužení. Halák přispěl 24 zákroky.

New York Islanders - Anaheim Ducks 3:2 po prodl.
Souboj celků, které stále čekaly na první vítězství, vyzněl pro domácí. Islanders po většinu utkání vedli a nakonec díky trefě Joshe Baiyleho v prodloužení nakonec uspěli 3:2.
Skóre otevřel už v 8. minutě Brock Belson, jehož přesně našel Jason Chimera. Druhou branku týmu z New Yorku přidal až v úvodu třetího dějství kapitán John Tavares.
Slovenský gólman Islanders Jaroslav Halák byl dlouho bezchybný, poprvé inkasoval až ve 49. minutě, kdy se trefil Cam Fowler. Minutu před koncem základní hrací doby vyrovnal Ryan Getzlaf, na první výhru to ale Ducks nestačilo.
Halák působil velice jistým dojmem, celkem si připsal 26 zákroků a patřil k nejlepším hráčům svého mužstva.
"Nedosáhli jsme na výsledek, jaký jsme chtěli, máme ale aspoň venkovní bod," prohodil Ryan Getzlaf. "Jsem rád za to, jak jsme se dokázali do utkání vrátit."

Edmonton Oilers - Buffalo Sabres 2:6
Hráči Edmonton Oilers utrpěli první porážku v sezoně, když na svém ledě podlehli týmu Buffalo Sabres 2:6 Hosté o své výhře rozhodli ve druhé a třetí části.
Domácí se drželi jen v první třetině, která skončila nerozhodně 2:2. Od té doby stříleli góly už pouze hosté. Hvězdou duelu se stal útočník Ryan O´Reilly, který zapsal čtyři body za dva góly a dvě asistence.
Vancouver Canucks - Carolina Hurricanes 4:3 po prodl.
Tým Vancouver Canucks vybojoval druhou výhru ve dvou dnech, když na svém ledě udolal celek Carolina Hurricanes 4:3 v prodloužení. O výhře kanadského mužstva rozhodl Brandon Sutter.
Carolina byla v první polovině utkání jasně lepší, vypracovala si náskok 3:0 a zdálo se, že kráčí za suverénním triumfem. Domácí ovšem nesložili zbraně a vyrovnali, dvěma body se na tom podílel útočník Markus Granlund.

Momenty večera:
1. Obrat ve Vancouveru
Po 32. minutách hry vedla Carolina na ledě Vancouveru 3:0 a směřovala k výhře. Canucks ale čtyřmi góly skóre dokonale otočili.
2. Edmonton ochutnal vlastní medicínu
V prvních dvou zápasech nasázeli Oilers dohromady 12 gólů, z jejich ofenzivy šel strach. Nyní dostali ochutnat vlastní medicínu, Buffalo jim nastřílelo šest branek.
3. Anaheim dál čeká
Tři zápasy, žádné vítězství. Anaheim, jeden z hlavních favoritů na zisk Stanley Cupu, stále čeká na premiérové vítězství v sezoně.