Toronto vs. Vancouver: Takhle baví hokej

Devět branek, 171 trestných minut. Diváci v Air Canada Centre byli nadšeni

Napsal Lukáš Vrkoč / NHL.com

Kdo tam byl, určitě nelitoval. Kde? Přece v Air Canada Centre, kde se v sobotu v noci střetly týmy Toronto Maple Leafs a Vancouver Canucks. Výsledek 6:3 pro domácí by normálně nebyl asi tak zajímavý, jenže ono jej "ozdobilo" udělení 171 trestných minut, z toho 157 v poslední třetině. To se děly věci.

Čím začít? Buďme korektní a věnujme se hokeji s jeho zásadním cílem, kterým je střílení branek a snaha o výhru. Maple Leafs dali nejvíce branek v sezoně a připsali si už třetí vítězství v řadě. Naproti tomu Canucks padli po nadějném startu poosmé za sebou a jediné, čím se mohou chlácholit, je, že nalezli alespoň trochu střeleckou mušku.

Po vlažném úvodu plném nepřesností a zbytečných ztrát puku na obou stranách byly pak některé akce opravdu parádní. Třeba když domácí Nazem Kadri vyhrál buly na Morgana Riellyho, ten posunul puk po modré na Nikitu Zaitseva, který objel branku a křížným pasem vybídl ke skórování z první Kadriho.

Anebo souhra útoku Mitchell Marner, Tyler Bozak, James Van Riemsdyk, která vedla hned ke třem brankám… Fanoušci Maple Leafs byli nadšeni. Stejně tak kouč Mike Babcock, který ale samozřejmě nezapomněl hledět i dopředu: "Jakou že máme doma bilanci? 4-1? To znamená, že venku jsme vyhráli jen jednou, a to jsme měli dost možností získat body. Teď nás navíc čeká další série na hřištích soupeřů. Ale je fajn vědět, že doma se cítíme pohodlně."

A teď k trestným minutám. Sumu 171 způsobily dvě hromadné bitky. První začala atakem Kadriho na Daniela Sedina ve 52. minutě, který se rozhodl potrestat Derek Dorsett. V mlýnici byl i Leo Komarov. Ale nic velkého. Stejně tak za chvíli, kdy se střetli Rielly s Alexem Burrowsem.

To hlavní přišlo pět minut před koncem a do bitky se zapojili i brankáři. Hostující Ryan Miller vystartoval bez rukavic do pěstního souboje, v němž byl hodně aktivní domácí Matt Martin. Z druhé strany se přiřítil i Frederik Andersen a oba gólmani si vyměnili pár lehkých ručních pozdravů, než vše zakončili přátelskou debatou. Oba každopádně putovali předčasně do kabin a zápas dochytali jejich náhradníci.

Hrdinou lidí na tribunách byl Martin, jenž si ovšem při opouštění ledu neodpustil nepříliš férová gesta směrem k lavičce Canucks.

Jen tak mimochodem, na rekordních 419 trestných minut za zápas z března 2004, kdy na ledě doslova válčili hráči Ottawa Senators a Philadelphia Flyers, tento duel samozřejmě neměl.