Vegas může dál patřit k silným klubům Západu

Většina týmu, který letos vypadl v 1. kole, je pod smlouvou na dlouhou dobu. V dalších letech se ale bude řešit gólman

Napsal Michael Langr @NHLcz / NHL.com/cs

Kdo hraje pravidelně poker, blackjack, nebo třeba mariáš, moc dobře to zná. Dobrá karta chodí často ve více hrách za sebou. Ale nemůže jít donekonečna.

V noci na středu to zakusili i hokejisté z města, kde se karet rozdají každý večer statisíce. Vegas Golden Knights ztratili během pětiminutové přesilovky San Jose Sharks výtečně rozehraný sedmý zápas i celou sérii 1. kola play off. Měli rozdáno senzačně, vedli 3:0. Jenže soupeř najednou dostal do ruky několik žolíků, které přebily všechna jejich esa.

Fantastický comeback ukázal vnitřní sílu Sharks

Odepisovali nás, ale my jsme věřili, řekl kouč DeBoer. San Jose půjde po velkém obratu do 2. kola se sebevědomím

Nestává se často, aby klíčovým momentem zápasu, ve kterém padne devět gólů, byl jediný faul. Rovněž se nestává často, aby zlomová chvíle přišla už v situaci, kdy 11 minut před koncem třetí třetiny jeden z týmů prohrává 0:3.

V noci na středu jsme tohle všechno viděli. San Jose Sharks už už padali do propasti, ještě v čase 49:13 jim sedmý duel s Vegas Golden Knights protékal mezi prsty. Pak však Cody Eakin nevybíravým krosčekem vyřadil ze hry jejich Joea Pavelskiho, dostal za to trest na pět minut plus do konce a domácí během této krátké pasáže dokázali téměř nemožné: čtyřmi góly otočili zápas!

Goodrow v prodloužení trefil postup Sharks

San Jose po úchvatném obratu udolalo v prodloužení sedmého zápasu Vegas a narazí na Colorado

Napsal NHL.com/cs @nhlcz

Souhrn: VGK 4, SJS 5 (OT)

Sharks po úžasném obratu vyřadili Golden Knights

Sharks prohrávali s Vegas už 0:3, ale dokázali stav otočit, Barclay Goodrow pak rozhodl v prodloužení a San Jose postoupilo do druhého kola

• 05:15 •

Západní konference zná všechny účastníky druhého kola play off. Jako poslední si zajistili postup San Jose Sharks, kteří v sedmém utkání série udolali Vegas Golden Knights 5:4 v prodloužení.

Sharks předvedli úchvatný obrat, když v průběhu závěrečné části vymazali ztrátu tří branek. Gólem a asistencí se na postupu podílel útočník Tomáš Hertl. Čtyři body (1+3) si v dresu vítězů připsal Kevin Labanc.

Hertl dospěl v muže. Potvrdí to i v 7. zápase?

Před zápasem garantoval výhru, pak se o ni postaral vítěznou trefou. Nejen proto je ale český centr velkým mužem Sharks

Říká se, že slovo dělá muže. Z tohoto pohledu Tomáš Hertl letos dospěl v pořádného chlapa.

Před rokem, kdy jeho San Jose Sharks prohrávali v sérii druhého kola play off s Vegas Golden Knights 2:3 na zápasy, slíbil výhru a vynucení sedmého utkání. Dokonce ho srovnávali s Markem Messierem, králem všech tahounů, který totéž učinil coby lídr newyorských Rangers před šestým finále Východní konference 1994 proti New Jersey Devils: garantoval výhru slovy, která následně podpořil třemi góly a o dva týdny později dovedl svůj tým až ke Stanley Cupu.

Hertl rozhodl při oslabení ve druhém prodloužení

Český útočník vynutil na ledě Vegas gólem v čase 91:17 pro San Jose rozhodující sedmý duel

Napsal NHL.com/cs @NHLcz

Souhrn: SJS 2, VGK 1 (2OT)

Hertl rozhodl a série Golden Knights se Sharks je 3:3

Tomáš Hertl dal ve druhém prodloužení vítězný gól v oslabení, Martin Jones předvedl 58 zákroků, Sharks tak vyhráli šestý duel a vyrovnali sérii

• 04:59 •

Hokejistům San Jose Sharks se v sérii 1. kola play off podařilo dobýt led loňského finalisty Vegas Golden Knights, v sérii dokázali vyrovnat z 1:3 na 3:3 a o postup si tak zahrají sedmý rozhodující zápas v domácím prostředí.

Hertl garantuje návrat. Vegas: Ať si to myslí

Máme lepší tým, tvrdí český tahoun San Jose. Nestarám se o to, co povídá, kontruje Marchessault z Vegas

Přestřelka sebevědomých slov předchází šestému utkání série prvního kola Stanley Cupu mezi Vegas Golden Knights a San Jose Sharks. A prvním pistolníkem, který vypálil ránu směrem k soupeři, byl Tomáš Hertl.

"Máme (venku) jedno utkání a (můžeme se) vrátit zpátky na sedmý zápas. Věřím, že to tak bude, protože máme lepší tým než oni," prohlásil český tahoun Sharks poté, co v pátém duelu dvěma góly pomohl San Jose snížit stav série na 2:3.

Hertl se v play off stal klíčovým mužem Sharks

Český útočník oživil nejen díky dvěma gólům skomírající San Jose. Byl nejlepším hráčem, řekl kouč

Napsal Michael Langr / NHL.com/cs

Před pátým zápasem této série jsme psali, že ofenzivní esa Sharks musí zabrat a začít střílet góly, jinak týmu skončí sezona. Jedinou hvězdou San Jose, která si to mohla přečíst a rozumět tomu, byl Tomáš Hertl.

Zda to učinil, to nevíme. Ale rozhodně se tím řídil.

Hertl udržel dvěma góly San Jose naživu

Sharks přehráli Golden Knights 5:2 a udrželi se v sérii, Hertl zazářil a byl první hvězdou zápasu

Souhrn: VGK 2, SJS 5

Hertl dvěma góly odvrátil vyřazení San Jose

Útočník Tomáš Hertl vstřelil dva góly, San Jose doma přehrálo Vegas 5:2 a v sérii snížilo průběžný stav na 2:3 na zápasy

• 04:07 •

Balancovali nad propastí, spadnout do ní ale odmítli. Hokejisté San Jose Sharks na svém ledě přehráli Vegas Golden Knights 5:2 a v sérii prvního kola Západní konference snížili stav na 2:3 na zápasy.

Mamutí úspěch na prodloužení série měl útočník Tomáš Hertl, který zazářil dvěma góly a byl vyhlášen první hvězdou utkání. V play off má na kontě už čtyři trefy.

Bezzubí Sharks. Hvězdy musí zlomit Fleuryho

Brankář Vegas si pochutnal na 'donutech'. Pokud na něj Hertl a spol. nenajdou recept, v play off skončí

Přehlídka hvězd v tomhle týmu by byla ještě delší a pestřejší než ve většině ze 30 dalších klubů NHL. V útoku kanonýr Joe Pavelski, všeuměl Logan Couture, mazák Joe Thornton, tank Tomáš Hertl, torpédo Evander Kane, rychlonožka Gustav Nyquist... A k tomu v obraně ofenzivně naladěné supernovy Brent Burns a Erik Karlsson.

San Jose Sharks mají nadupaný mančaft jako málokdo. Problémem je, že v letošním play off to platí jen na papíře.

Pacioretty zazářil čtyřmi body, Vegas vyhrálo 5:0

Útočník Vegas zařídil dvěma góly a dvěma asistencemi vysoké vítězství Golden Knights nad San Jose a vedení v sérii 3:1

Souhrn: SJS 0, VGK 5

Golden Knights vynulovali Sharks a vedou v sérii 3:1

Marc-Andre Fleury vychytal čisté konto, Max Pacioretty nasbíral celkem čtyři body, Golden Knights porazili Sharks 5:0 a v sérii vedou už 3:1

• 03:53 •

I podruhé využilo Vegas v souboji 1. kola Západní konference proti San Jose výhody domácího prostředí a po jednoznačném vítězství 5:0 vede v sérii 3:1 na zápasy. Golden Knights, kteří v minulé sezoně při svém vstupu do NHL dokráčeli až do finále Stanley Cupu, tak mají na dosah další postup.