Gaudreau oslnil i chyboval, Ducks sahají po postupu

Napsal Michael Langr / NHL.com

Ani šikovné ruce amerického mladíka Johnnyho Gaudreaua tentokrát neodvrátily domácí porážku Calgary Flames. Hokejisté Anaheim Ducks si pohlídali rozhodující partie pátečního zápasu, vyhráli 4:2 a v nedělním duelu číslo 5 budou chtít v domácí hale Honda Center slavit postup do finále Západní konference NHL.

Flames přitom prohráli od roku 2006 v Anaheimu 21 utkání v řadě. "Ale tohle je play off, nikdy nevíte, co se stane. Každopádně milujeme hrát před naším publikem," tvrdil Matt Beleskey, autor vítězného gólu ze třetí třetiny.

Nejkrásnější akci zápasu však bezesporu předvedl Gaudreau, který v úvodní třetině vyrazil z obranného pásma a protáhl se až před brankoviště, kde 39 vteřin po vedoucí trefě Ducks dorazil puk do sítě Sean Monahan. Za dalších 67 sekund už Calgary vedlo, když se trefil Michael Ferland.

"Byl to možná náš nejlepší zápas," tvrdil útočník Flames Matt Stajan.

Ve druhé třetině však Gaudreau ztratil puk v obranné třetině a Andrew Cogliano chybu potrestal vyrovnáním. O vítěznou trefu se postaral Beleskey v přesilovce na začátku třetí třetiny.

"Můžeme se bavit o Johnnym, můžeme mluvit o trestu pro Joe Colbornea. V obou situacích jsme zaplatili góly, ale pro ty kluky je to velká škola," řek kouč Flames Bob Hartley. "Jsou pevnou součástí týmu a vyhráli nám spoustu zápasů, takže na ně teď nebudeme ukazovat prstem."