Frolík se opět trefil a dovršil výhru Flames

Michael Frolík pojistil čtvrtým gólem v sezoně vítězství Calgary nad Ottawou 5:2

Napsal NHL.com / NHL.com

Počtvrté v sezoně se zapsal mezi střelce Michael Frolík a pojistil výhru Calgary Flames nad celkem Ottawa Senators 5:2. Podruhé za sebou bodoval další český útočník Lukáš Sedlák.

Nováček NHL se asistencí podílel na vítězství Columbus Blue Jackets na ledě týmu Anaheim Ducks 4:0. Slovenský forvard Marián Hossa trefou na 2:2 pomohl k obratu a jeho Chicago Blackhawks zvítězilo na ledě New Jersey Devils 3:2 po prodloužení.

Calgary Flames - Ottawa Senators 5:2

Frolík dal v prvních čtyřech utkáních sezony tři branky, pak následoval čtyřzápasový půst a teď se opět trefil. V 53. minutě mu v přečíslení dvou na jednoho nabídnul puk na pravý kruh Mikael Backlund, osmadvacetiletý kladenský odchovanec pohotovou střelou překonal brankáře Andrewa Hammonda a dovršil výsledek na 5:2.

Hvězdou utkání se stal obránce Flames Dougie Hamilton, který si připsal tři body za dva góly a jednu asistenci. Svou druhou trefou večera získal Calgary ve 31. minutě vedení 3:2 a v závěrečném dějství se trefili Sean Monahan a Frolík.

Calgary vyhrálo potřetí za sebou a 31 úspěšnými zákroky k tomu pomohl gólman Brian Elliott. "Myslím, že na začátku sezony jsme nevěděli, jaký jsme tým a jak hrát efektivně. Teď opravdu kluci dělají to, co je potřeba," řekl k úspěšné sérii Elliott.

New Jersey Devils - Chicago Blackhawks 2:3 po prodl.

Hossa nastartoval svou druhou trefou v sezoně obrat Blackhawks. Sedmatřicetiletý kanonýr 131 sekund před koncem třetí třetiny při početní výhodě umocněné hrou bez brankáře vyrovnal na 2:2. V čase 61:15 rozhodl Artem Anisimov.

Hossa proměnil dlouhou přesilovku po vyloučení Vernona Fiddlera na dvě plus dvě minuty za nebezpečnou hru vysokou holí na Patricka Kanea. Po přihrávce Jonathana Toewse doklepl puk zblízka do odkryté branky a vylepšil svou bilanci ve 1243. utkání NHL na 501 tref.

Do sestavy Chicaga se po jednozápasové absenci vrátil český obránce Michal Kempný a mezi šesticí beků Blackhawks nechyběl podruhé v sezoně ani zkušený Michal Rozsíval.

Anaheim Ducks - Columbus Blue Jackets 0:4

Třiadvacetiletý Sedlák po čekání na debut v NHL do třetího duelu sezony si při svém pátém vystoupení připsal druhou asistenci. Zatímco ve čtvrtek na ledě San Jose jeho premiérový bod za asistenci neodvrátil prohru na ledě San Jose Sharks 1:3, v Anaheimu byl u vítězné trefy Columbusu.

Spolu se Scottem Hartnellem dostali v 11. minutě do problémů defenzivu Ducks a z dorážky překonal brankáře Dustina Tokarskiho Sam Gagner. Toho vyhnal z branky hned za 11 sekund Brandon Saad, který ve 14. minutě překonal i Johna Gibsona a za dalších 20 vteřin se podruhé v utkání prosadil i Gagner.

Brankář Blue Jackets Sergei Bobrovsky pochytal všech 35 pokusů Ducks, připsal si druhu nulu v sezoně a celkově třináctou v NHL.

Carolina Hurricanes - New York Rangers 3:2

Hurricanes se v sedmém utkání sezony radovali z výhry teprve podruhé a zasloužil se o to třemi body za dvě branky a jednu asistenci útočník Jeff Skinner. První porážce Rangers po třech vítězstvích za sebou nezabránily ani dvě trefy Matse Zuccarella.

Skinner brankami ve 13. a 21. minutě otočil stav ve prospěch Caroliny a po Zucarrellově vyrovnání jeho rána v přesilové hře 0,3 vteřiny před koncem druhé třetiny vedla i vítěznému gólu. Fanoušci v PNC Areně slavili hattrick, ale trefa nakonec byla připsána tečujícímu Bryanu Bickellovi.

Vancouver Canucks - Edmonton Oilers 0:2

Pod pátou výhru Oilers za sebou se podepsal svou druhou nulou v sezoně gólman Cam Talbot, který kryl všech 26 střel Vancouveru. Vítěznou branku vstřelil ve 32. minutě po rychlém protiútoku devatenáctiletý kapitán Edmontonu Connor McDavid a v závěru přidal gól do prázdné branky v power play Milan Lucic.

Oilers vyhráli sedmý z osmi duelů, se 14 body vedou Západní konferenci a prožívají nejlepší start od sezony 1985-86.

Colorado Avalanche - Winnipeg Jets 0:1

Gólman Michael Hutchinson si díky 37 úspěšným zákrokům připsal potřetí v kariéře v NHL čisté konto. Jedinou branku utkání vstřelil ve 29. minutě Shawn Matthias.

Trenér Paul Maurice slavil 100. výhru na lavičce Jets. Winnipeg převzal 12. ledna 2014.

Momenty večera:

1. Gólová smršť Blue Jackets

Columbus při výhře 4:0 v Anaheimu vstřelil všechny branky během 3 minut a 58 vteřin první třetiny. V 11. minutě překonali Tokarskiho za 11 sekund Gagner a Saad, Gibsona mezi 14. a 15 minutu pokořili znovu Saad s Gagnerem během 20 vteřin.

2. Oilers jedou jako promazaný stroj

Edmonton vyhrál na ledě Vancouveru 2:0 a připsal si páté vítězství za sebou. Sedmá výhra z osmi utkání znamená pro Oilers nejlepší start od sezony 1985-86. Na účast v play off čeká pětinásobný vítěz Stanley Cup od roku 2006.

3. Skinnerův 'hattrick'

Fanoušci Caroliny slavili hattrick útočníka Jeffa Skinnera, který se ale nakonec nekonal. Hurricanes to ale nijak nemrzelo, protože jej o vítěznou trefu v čase 39:59 připravila pouze teč Bryana Bickella.

Hvězdy večera:

1. Dougie Hamilton (CAL): 3 body, 2 góly, 3 plusové body

2. Jeff Skinner (CAR): 3 body, 2 góly, 2 střely

3. Michael Hutchinson (WIN): 37 úspěšných zákroků, 3. nula v kariéře v NHL

Na co se těšit:

Hraje se deset duelů a první vzájemný souboj v sezoně čeká rivaly z Pensylvánie - Philadelphia Flyers hostí Pittsburgh Penguins. Detroit Red Wings budou útočit na sedmou výhrou za sebou v utkání s Boston Bruins a Montreal Canadiens rovněž po šesti vítězstvích za sebou přivítá v kanadském derby Toronto Maple Leafs.