20190111_flames_panthers_celebration

Gól a dvě asistence. Parádní výkon Michaela Frolíka zásadně pomohl Calgary k domácímu triumfu nad Floridou a potvrzení současné nadvlády v Západní konferenci. V rámci pátečního programu NHL se do statistik zapsali jednou asistencí i Filip Hronek a Dominik Simon. Ten si užil parádní přestřelku v Anaheimu, kde Penguins zvítězili 7:4 a připravili Ducks desátou prohru v řadě.

Frolík zářil při výhře Flames
Formu jako řemen si nadále drží hráči Calgary, kteří na svém ledě přehráli Floridu 4:3 a po čtvrté výhře za sebou dál vládnou Západní konferenci.
Hlavní hvězdou zápasu se stal Michael Frolík, jenž zazářil třemi body. Český útočník nejprve v čase 30:14 gólem snižoval na 1:2 z pohledu Flames, následně asistoval u branek Marka Giordana a Matthewa Tkachuka, které znamenaly otočku ve skóre.
"První třetina z naší strany nebyla vůbec dobrá," prohlásil Frolík, jenž má v sezoně na kontě 15 bodů a jeho parádní večer přímo v ochozech sledovali i jeho rodiče. "Trenéři pak trochu změnili složení formací, což nám pomohlo. Výrazně jsme se zlepšili."
Český reprezentant znamenitým výkonem potvrdil výrazné zlepšení v posledním období. Od 29. prosince, kde sledoval duel proti Vancouveru pouze z tribuny, si připsal v sedmi utkáních osm bodů za čtyři góly a stejný počet asistencí.
Definitivní pojistku na domácí triumf přidal střelou do prázdné branky v samotném závěru Sean Monahan, hosté pak ještě dokázali 20 sekund před závěrečným klaksonem korigovat, když se prosadil Evgenii Dadonov.
Na úspěchu Calgary se podílel rovněž brankář David Rittich, který předvedl dohromady 24 úspěšných zákroků. Flames tak mají po další výhře na čele Západní konference náskok už tří bodů na druhé San Jose.

Frolík využil Backlundovu nabídku a snížil

Aho dovedl Carolinu k výhře
Výhodu domácího prostředí zužitkovali hráči Caroliny, kteří udolali Buffalo 4:3 a oslavili už čtvrtou výhru z posledních pěti zápasů.
Český gólman Petr Mrázek zůstal pouze na střídačce, kde kryl záda parťákovi Curtisu McElhinneymu. Ten duel zvládl solidně, připsal si 30 úspěšných zákroků a přispěl k úspěchu domácích.
"Je třeba si přiznat, že jsme měli velké štěstí," prohlásil po výhře trenér Caroliny Rod Brind´Amour. "Nehráli jsme tak dobře, jak zápas postupoval, alespoň trochu jsme se ale lepšili. Úplně spokojení však být nemůžeme."
Sabres sice měli herní převahu, napříč duelem ale museli neustále dotahovat. Dvakrát se jim to povedlo, na branky Micheala Ferlanda a Justina Williamse postupně odpověděli Jeff Skinner a Jason Pominville.
Ve druhé části se však o hlavní rozdíl postaral útočník Sebastian Aho. Ten nejprve v čase 25:42 zajistil Hurricanes vedení 3:2, o necelých osm minut později náskok další přesnou trefou ještě navýšil. Sabres pak už pouze korigovali v závěru, když se prosadil veterán Kyle Okposo.
"Jsem rád, že se mi střelecky daří," prohlásil po prvním návratu do Caroliny její bývalý hráč Skinner, který se dostal už na metu 30 branek v sezoně. "Ale nemáme žádné body, takže jsem zklamaný. Herně to však z naší strany nebylo vůbec špatné."
Dlouhé čekání Buffala na výhru nad Carolinou tak pokračuje. Sabres naposledy neoblíbeného soka přehráli 22. března roku 2016.

Skinner při návratu do Caroliny skóroval v přesilovce

Hronkova asistence prohru neodvrátila
Roli velkého favorita dokázal naplnit Winnipeg, který v domovské aréně přehrál Detroit 4:2 a posunul se už na třetí příčku tabulky Západní konference.
V dresu hostů se jednou asistencí blýskl obránce Filip Hronek, jenž v čase 30:03 připravil trefu pro Lukea Glendeninga, Detroitu to ale na bodový zisk nestačilo.
Red Wings se tak nadále utápí v problémech, aktuálně totiž prohráli devět z posledních deseti zápasů a propadli se na patnácté místo Východu.
"Když takhle často prohráváte, není to jednoduché," povzdechl si Glendening. "Tenhle tým ale vždycky zdobilo to, že se nikdy nevzdával. To platí i pro nás. Není to snadné, ale nic nebalíme a budeme bojovat."
Winnipeg k výhře nakročil už v první třetině, kdy se trefili Brandon Tanev a Blake Wheeler. V úvodu té druhé pak udeřil i Bryan Little, pro něhož to byl jubilejní 500. bod v kariéře, a o vítězi duelu nebylo pochyb.
"Ze začátku zápasu jsem se necítil moc dobře," usmál se gólman Jets Laurent Brossoit, který se na výhře podílel 33 úspěšnými zákroky. "První třetina z mé strany nebyla tak dobré, od té druhé už se mi chytalo výborně."
Hosté se sice dokázali po trefě Dennise Cholowskiho dostat v čase 46:50 na dostřel, konečnou podobu výsledku však stanovil ranou do odkryté branky Kyle Connor.

Tanev otevřel skóre už po 13 sekundách

Guentzel řídil rozborku Ducks
Tvrdý direkt inkasovali hráči Anaheimu, kteří před zraky svých fanoušků podlehli Pittsburghu v divokém duelu 4:7 a utrpěli už desátou porážku v řadě.
V odlišnějším rozpoložení snad oba celky ani nemohly do zápasu vstupovat. Zatímco Ducks sbírají jednu prohru za sebou, Penguins se naopak v posledních týdnech rozjeli a vyšplhali k čelu Východní konference.
Na ledě to ale vůbec nebylo znát. Přinejmenším tedy v první třetině rozhodně ne. Ducks ji totiž ovládli 3:0, když se postupně trefili po přihrávce Ondřeje Kašeho Nick Ritchie, Ryan Getzlaf a Daniel Sprong.
V tu chvíli se zdálo, že Ducks neohroženě kráčí za vytouženým triumfem a po dlouhě době si vychutnají vítěznou radost. Pittsburgh ale od druhé části přehodil na vyšší rychlostní stupeň a za necelých dvanáct minut bylo vyrovnáno.
Dvakrát se trefil Jake Guentzel, další zářez přidal Evgeni Malkin. Krátce před druhou přestávkou sice vrátil domácím vedení Jakob Silfverbeg, třetí třetina ale patřila znovu Pittsburghu.
Guentzel zkompletoval hattrick, dvakrát se trefil Tanner Pearson a jednou Phil Kessel. Divoký triumf 7:4 tak byl na světě.
"Moc nevím, co k tomu říct," hledal jen těžko slova domácí útočník Adam Henrique. "Ano, Pittsburgh má skvělý tým. Ale když vedeme 3:0, měli bychom být schopní zápas zvládnout."
Společně s Guentzelem zazářil i Malkin, jenž ke vstřelenému gólu připojil tři asistence. Jednu nahrávku zaznamenal i český útočník Dominik Simon.