Flyers zdolali Lightning, Palátův gól nestačil

Hráči Philadelphia Flyers pokračují ve zlepšených výkonech, když v domácím prostředí přehráli silný celek Tampa Bay Lightning 4:2 a zaznamenali třetí výhru z posledních čtyř duelů.

Pro Tampu naopak neúspěch znamenal ukončení dlouhé série devíti výher v řadě, která floridský klub vynesla až k čelu tabulky Východní konference.

"Soupeř nás přehrál, pracoval tvrději než mi, předčil nás ve všem," uznal hostující kouč Jon Cooper. "Vítězství si jednoznačně zasloužil."

Flyers zasypali hostujícího gólmana Andreie Vasilevskiyho celkem čtyřiceti střelami, jako první se přesto z gólu radovali hosté. Už v 5. minutě se prosadil český útočník Ondřej Palát a oslavil svou jedenáctou trefu v sezoně.

V závěru druhého dějství ovšem srovnal svým prvním gólem v utkání Shayne Gostisbehere, stejný hráč ve 48. minutě strhl vedení na stranu Philadelphie.

Domácí dál pokračovali ve frontální ofenzivě a byli odměněni. Na rozdíl dvou branek zvyšoval šest minut před koncem Brayden Schenn. Naději pro hosty sice vzápětí vykřesal snížením Vladislav Namestnikov, poslední slovo však měl střelou do prázdné branky Wayne Simmonds.

"Podali jsme skutečně dobrý týmový výkon," pochvaloval si trenér Philadelphie Dave Hakstol. "Hráči by si to měli užít, dostanou den volna, aby si odpočali. A pak se znovu vrátíme do práce."