vor

Jedenácti zápasy pokračovala ve čtvrtek NHL. Pozici nejlepšího nahrávače ligy potvrdil Jakub Voráček, jenž dvěma asistencemi přispěl k triumfu týmu Philadelphia Flyers nad New York Islanders. Do statistik se zapsali rovněž Vladimír Sobotka a uzdravený Martin Hanzal. Nenastoupil naopak Jaromír Jágr, vedení Calgary Flames by se mělo k jeho situaci vyjádřit v pátek.

Philadelphia Flyers - New York Islanders 6:4
Výhodu domácího prostředí dokonale zužitkovala Philadelphia, která před vlastními fanoušky v přestřelce udolala New York Islanders 6:4.
Jednou z hvězd utkání se stal český útočník Jakub Voráček. Elitní křídelník potvrdil roli nejlepšího nahrávače ligy, na triumfu svého týmu se podílel dvěma asistencemi a v sezoně jich má na kontě už 40.
Voráček nejprve v čase 8:38 připravil v početní výhodě branku pro Seana Couturiera, v samotném závěru duelu pak asistoval u zásahu Ivana Provorova do odkryté branky.
"Poslední zápas s Pittsburghem nám hrubě nevyšel," připomněl útočník Michael Raffl porážku 1:5. "O to větší motivaci jsme měli, abychom tohle utkání zvládli. Dali jsme do toho všechno."
Flyers o svém triumfu rozhodli ve druhé třetině, kdy svému soupeři nasázeli celkem čtyři branky. Třemi body za dva góly a nahrávku se blýskl Provorov.

St. Louis Blues - Vegas Golden Knights 2:1
Na čísle osm se zastavila vítězná série nováčka z Vegas, který podlehl ve vyrovnané bitvě na ledě St. Louis 1:2. Na výhře Blues se jednou asistencí podílel Vladimír Sobotka.
Domácí se ujali vedení v čase 9:35, kdy udeřil veterán Alexander Steen. Hosté sice vyrovnali zásluhou Erika Hauly, rozhodnutí ale přinesla 46. minuta, ve které se trefil matador Paul Stastny. Na jeho branku už Golden Knights odpověď nenašli.
"Nezbývá nám, než rychle odstartovat novou sérii," pousmál se trenér Vegas Gerard Gallant. "Z tohoto utkání se musíme oklepat, neodehráli jsme vyloženě špatný duel."
Vegas i přes neúspěch dál vévodí tabulce Západní konference, na čele má náskok dvou bodů právě na St. Louis.

Calgary Flames - Los Angeles Kings 4:3
Parádní druhá třetina rozhodla o tom, že Calgary na svém ledě udolalo Los Angeles 4:3 a zapsalo druhé vítězství v řadě za sebou.
Flames během druhých dvaceti minut nasázeli soupeři čtyři branky a vypracovali si luxusní náskok. Ten se jim ve zbytku utkání povedlo udržet.
Jen z tribuny sledoval duel veterán Jaromír Jágr, podle informací ze zámoří ovšem zraněný není. "K situaci ohledně Jágra se vyjádříme v pátek," vzkázal ještě před zápasem hlavní trenér Calgary Glen Gulutzan.
V dresu Flames zapsali po dvou bodech Sean Monahan, Johnny Gaudreau a Micheal Ferland.

Dallas Stars - New Jersey Devils 4:3
Roli favorita před svými fanoušky splnili hráči Dallasu, kteří v dramatické bitvě udolali New Jersey 4:3 a drží se na sedmé příčce tabulky Západní konference.
Do sestavy Stars se po třech vynechaných utkáních vrátil uzdravený Martin Hanzal a hned se zapsal do statistik. Zkušený centr v čase 49:43 připravil čtvrtou trefu svého týmu pro Mattiase Janmarka.
Hlavní hvězdou utkání se ovšem stal Alexander Radulov. Ruský útočník vstřelil gól a navíc připojil dvě asistence. Gólman Ben Bishop se pak blýskl 39 úspěšnými zákroky.
Pittsburgh Penguins - Carolina Hurricanes 0:4
Ze dvou porážek se oklepali hráči Caroliny, kteří zvítězili na ledě Pittsburghu přesvědčivě 4:0 a poskočili už na osmé místo tabulky Východní konference.
Hlavní hvězdou zápasu se stal mladý útočník Sebastian Aho, který ke dvěma brankám připojil i jednu asistenci. Hurricanes zapsali po dvou gólech ve druhé i třetí třetině.
Opřít se navíc mohli i o výkon brankáře Cama Warda. Veterán v brance Caroliny pochytal všech 21 střel soupeře a dosáhl na první čisté konto v sezoně.
Penguins jsou naopak v problémech, prohráli potřetí z posledních čtyř duelů a na Východě jim náleží až desátá příčka.

Minnesota Wild - Buffalo Sabres 6:2
Výrazně zlepšenou formu potvrdila Minnesota, která doma rozstřílela Buffalo 6:2. Wild uspěli ve čtvrtém z posledních pěti duelů, hattrickem zazářil útočník Nino Niederreiter, který se vrátil do akce po zranění kotníku. Švýcarský reprezentant na to potřeboval necelých třináct minut na ledě.
Colorado Avalanche - Columbus Blue Jackets 2:0
Čistým kontem pomohl gólman Jonathan Bernier Coloradu k výhře nad Columbusem 2:0. Zkušený brankář Avalanche pochytal všech 34 střel soupeře.
Naprázdno tak tentokrát vyšel i český centr Lukáš Sedlák, jenž v úterý nasbíral dvě asistence proti Dallasu. Blue Jackets neskórovali ve druhém z posledních tří duelů.
"Musíme dávat góly," burcoval Sedlák. "I přesto, že máme nějaká zranění opor, které mají ty góly dávat, tak hráči jako já se k tomu musíme postavit čelem a skórovat i ze třetí ze čtvrté lajny."
Další čtvrteční zápasy:
Boston Bruins - Florida Panthers odloženo pro nepřízeň počasí
Toronto Maple Leafs - San Jose Sharks 3:2 po nájezdech
Montreal Canadiens - Tampa Bay Lightning 2:1 po nájezdech
Arizona Coyotes - Nashville Predators 3:2 po prodl.
Edmonton Oilers - Anaheim Ducks 2:1 po nájezdech
Až po nájezdech přetlačili Maple Leafs Sharks a Canadiens Lightning. Rozhodující trefy v dovednostní soutěži doručili Tyler Bozak a Paul Byron.
Cenný skalp uloupila Arizona, která doma udolala Nashville 3:2 po prodloužení. Vítěznou trefu obstaral v čase 62:19 Christian Fischer.