Flyers vyhráli podeváté v řadě, Hudler je zpět

Philadephia uspěla v prodloužení s Detroitem, Rangers rozstříleli Devils. Varlamov kryl 51 střel

Napsal Michael Langr / NHL.com

Hokejisté Philadelphia Flyers dál nezastavitelně letí skrz NHL. V neděli porazili Detroit Red Wings 1:0 gólem v prodloužení a vyhráli podeváté za sebou. Do sestavy Dallas Stars se vrátil útočník Jiří Hudler, jenž chyběl kvůli onemocnění téměř sedm týdnů, ale porážce s Chicago Blackhawks nezabránil. Forvard Ondřej Kaše si připsal asistenci při výhře Anaheim Ducks 5:1 nad Ottawa Senators.

Detroit Red Wings - Philadelphia Flyers 0:1 po prodl.

Flyers zvítězili v nedělním utkání NHL na ledě Detroitu 1:0 v prodloužení a natáhli sérii výher na devět zápasů, což se jim podařilo naposledy v dubnu 1995. Jediný gól vstřelil ve 3. minutě prodloužení po pohledné akci Brayden Schenn, jenž dal před tím v sobotu hattrick.

Jakub Voráček, který v předchozích dvou utkáních posbíral osm bodů, tentokrát (podruhé z posledních devíti zápasů) svůj počet gólů ani asistencí nerozmnožil.

Při svém druhém startu v NHL vychytal gólman hostů Anthony Stolarz čisté konto. Dvaadvacetiletý Američan zneškodnil všech 28 střel Red Wings a byl vyhlášen druhou hvězdou večera za brankářem domácích Jimmy Howardem, jenž si připsal 35 zákroků. Petr Mrázek sledoval zápas v roli náhradníka.

"Já se jen snažil, aby se nepřerušila vítězná série, ale samozřejmě jsem tajně myslel na čisté konto. Dopadlo to celé nejlíp, jak mohlo," radoval se Stolarz, který je při zranění českého gólmana Michala Neuvirtha dvojkou Flyers za Stevem Masonem.

Chicago Blackhawks - Dallas Stars 3:1

První zápas po záhadném onemocnění odehrál český útočník Jiří Hudler, který předtím naposledy nastoupil 1. listopadu. V souboji s Chicagem strávil na ledě 14 minut a 17 sekund, dvakrát vystřelil na branku.

Prohře 1:3 však nezabránil. Na úvodní trefu Devina Shorea totiž odpověděl svým 15. gólem v sezoně Marián Hossa a ruští útočníci Artem Anisimov s Artemijem Panarinem rozhodli o čtvrté výhře domácích v hale United Center za sebou.

Chicago vyhrálo navzdory absenci tří důležitých hráčů: brankáře Coreyho Crawforda, kapitána Jonathana Toewse a zadáka Brenta Seabrooka. Gólman Scott Darling si v brance Blackhawks připsal 23 zákroků.

"Je to dobrý test, co mužstvo dokáže bez klíčových hráčů," řekl Hossa. "Je těžké ty kluky nahradit, ale ty detaily, malé krůčky navíc nám k tomu pomáhají. Mladí hráči dostávají možnost odehrát víc času a snaží se toho využít. To je dobré i pro budoucnost, až se ti tři vrátí do hry."

Anaheim Ducks - Ottawa Senators 5:1

Útočník Ondřej Kaše se jednou asistencí podílel na výhře Anaheimu 5:1 nad Ottawou. Dvěma body k tomu přispěli Antoine Vermette a Corey Perry (oba měli gól a nahrávku), John Gibson zastavil 21 pokusů soupeře.

Ducks hodně pomohly úspěšné přesilovky, v nichž dali tři góly - nejvíc v sezoně za jeden zápas. V domácí hale Honda Center vyhráli potřetí za sebou.

New York Rangers - New Jersey Devils 5:0

Antti Raanta pochytal všech 19 střel Devils a Rangers slavili výhru 5:0 nad velkým rivalem. Cory Schneider na druhé straně předvedl 26 zákroků, ale nebylo mu to nakonec nic platné. Newyorský celek vyhrál potřetí za sebou, přestože hrál tři duely ve čtyřech dnech. O jeho góly, z nichž dva padly v přesilovce, se podělilo pět hráčů.

"Přesilovky a oslabení byly důležitou součástí zápasu," řekl útočník poražených Adam Henrique. "Dostali jsme góly v oslabeních a sami své výhody nevyužili, to byl hlavní faktor naší porážky."

Toronto Maple Leafs - Colorado Avalanche 1:3

Maple Leafs nestačilo k výhře nad Coloradem ani 52 střel na branku. 51 z nich totiž pochytal skvělý Semyon Varlamov a hosté si z Air Canada Centre vezou výhru 3:1. Avalanche tak smazali sobotní desetigólový příděl od Montreal Canadiens, na jehož ledě prohráli 1:10.

"Líbí se mi, jak náš tým odpověděl. Kluci tvrdě dřeli a byli soustředění," těšilo kouče vítězů Jareda Bednara. "Nebylo to snadné, ale Varly měl velký den a našli jsme cestu, jak dobře udělat svou práci a vyhrát."

Washington Capitals - Vancouver Canucks 3:0

Braden Holtby pochytal všech 20 střel Canucks a stál za výhrou Washingtonu 3:0. Góly se o ni postarali Alex Ovechkin, Justin Williams a Tom Wilson.

"Byl to jeden z našich nejlepších zápasů sezony," řekl brankář Capitals. "Vytvořili jsme si spoustu dobrých šancí, zasloužili bychom si dát ještě víc gólů. Hráli jsme výborně po celém kluzišti. Míříme správným směrem."

Edmonton Oilers - Winnipeg Jets 3:2

Kuriózní gól rozhodl duel rivalů ze severu. Připsán byl Marku Letestuovi z Oilers poté, co forvard Jets Patrik Laine střelil puk do vlastní branky.

Letestu tak skončil se dvěma trefami na kontě a pomohl Edmontonu vyhrát 3:2 a zakončit sérii porážek na čísle čtyři. Naopak Winnipeg prohrál počtvrté za sebou (0-3-1). Cam Talbot přispěl k vítězství 29 zákroky. Connor Hellebuyck si jich připsal 27, ale na vlastňák svého spoluhráče nedosáhl.

Minnesota Wild - St. Louis Blues 3:1

Minnesota porazila St. Louis Blues 3:1 a vyhrála počtvrté za sebou. Devan Dubnyk k tomu pomohl 22 zákroky a vede statistiky NHL s úspěšností 94,6 procenta, s průměrem 1,66 branky na zápas i se čtyřmi čistými konty.

22 zásahů si připsal i Jake Allen v brance hostů, ale pustil dva góly a třetí padl do prázdné branky. Útočník Eric Staal se jednou asistencí dostal na milník 800 bodů v NHL.

Tři hvězdy:

1. Semyon Varlamov (COL): 51 zákroků, 1 inkasovaný gól, úspěšnost 98,1 procenta

2. Mark Letestu (EDM): 2 góly, 4 střely na branku

3. Anthony Stolarz (PHI): 28 zákroků, 0 gólů

Momenty večera:

1. Staalova osmistovka

Útočník Eric Staal se jednou asistencí dostal na milník 800 bodů v NHL. Oslavil ho při výhře Minnesoty, většinu ze svých bodů však nasbíral jako centr Carolina Hurricanes.

2. Laineho vlastňák

Poté, co Connor Hellebuyck vyrazil střelu Marka Letestua, napálil jeho spoluhráč Patrik Laine puk do vlastní odkryté branky ve snaze ho odehrát na zadní mantinel. Brankář neměl šanci zasáhnout a Edmonton tímto 'vlastencem' Winnipegu vyhrál.

3. Varlamovův večírek

Semyon Varlamov pochytal v Torontu 51 střel domácích a dal rychle zapomenout na desetigólový příděl, který Colorado inkasovalo o den dřív v Montrealu.

Na co se těšit:

V pondělí se hrají jen dva zápasy. Radim Vrbata a Martin Hanzal se s Arizona Coyotes představí na ledě Pittsburgh Penguins, tahákem však bude především duel rivalů Montreal Canadiens s Boston Bruins.