Flyers loupili v Chicagu, rozhodl obránce Gudas

Důležité vítězství v boji o play off vydřeli hráči Philadelphia Flyers, kteří uspěli na ledě Chicago Blackhawks 3:2 a v tabulce Východní konference poskočili na osmou příčku.

Flyers tak potvrdili vynikající formu z posledního období, když vyhráli osm z posledních deseti zápasů. Silnému Chicagu naopak připravili už čtvrtou porážku v řadě.

"Snažíme se hrát jednoduše, nevymýšlet nic složitého," vysvětlil po utkání útočník hostů Wayne Simmonds. "Jednoduchost z nás dělá lepší tým. Jakmile hrajeme účelně a ne pro vlastní zábavu, odráží se to na výsledcích."

Hrdinou Philadelphie se tentokrát stal český obránce Radko Gudas, který v 50. minutě po přihrávce Seana Couturiera poslal hosty poprvé v zásase do vedení. Tenhle gól se později ukázal jako vítězný.

"Snažil jsem se hlavně netrefit prvního hráče, který stál proti mě," popsal svou branku Radko Gudas, který v tomto ročníku zaznamenal tři góly. "Měl jsem štěstí, puk se od někoho odrazil a zamířil do branky. Jsem nadšený, že se nám povedlo vyhrát."

Hosté při tom museli v utkání hned dvakrát mazat náskok soupeře. Chicago poslal do vedení nejprve v 9. minutě Marián Hossa, v úvodu druhé části pak opětovně i Jonathan Toews. Hostující

Ryan White a Brandon Schenn však vždy přispěchali s odpovědí.Philadelphia tak po výhře skočila na příčky, které zajišťují postup do play off, na devátý

Detroit má v tabulce Východní konference aktuálně náskok jednoho bodu. Chicago je na Západě čtvrté.