Florida vyhrála počtvrté v řadě, zdolala i Washington

Na nejlepší celek dosavadního průběhu sezony si vyšlápli hráči Florida Panthers. Na ledě Washington Capitals zvítězili přesvědčivě 5:2 a připsal si čtvrté vítězství za sebou.

Byl to střet dvou aktuálně nejlepších týmů Východní konference. A na ledě se pořádně jiskřilo. Rozhodčí dohromady udělili 12 trestů, hra při nerovnoměrném počtu hráčů ovšem více seděla hostujícímu týmu.

Panthers hned dvakrát udeřili z přesilových her, po dvou zásazích Jonathana Huberdeaua a dalších gólech Aleksandera Barkova a Vincenta Trochecka vedli po dvou třetinách už 4:0.

"Myslím, že se nám povedlo využít naše příležitosti," pochvaloval si trenér Floridy Panthers Gerard Gallant. V první třetině jsme dokázali ubránit pět přesilových her soupeře, to bylo ohromně důležité."

Domácí Capitals měli v utkání drtivou střeleckou převahu, na výborně chytajícího gólmana Ala Montoyu ale našli recept až v poslední třetině. Branky Nicklase Backstroma a Andre Burakovskyho už ale pouze mírnily porážku.

Montoya si připsal 36 úspěšných zásahů a na vítězství svého týmu měl velký podíl. Pozadu nezůstal ani útočník Jaromír Jágr, jenž si z vypjaté bitvy odnesl bod za asistenci.