Florida uspěla ve Winnipegu, rozhodl Jágr

Další fantastické představení nabídl útočník Florida Panthers Jaromír Jágr, který svým gólem rozhodl o výhře hostů na ledě Winnipeg Jets 3:2.

Jágr se prosadil ve 44. minutě po přihrávce Jussiho Jokinena a svou jednadvacátou brankou v sezoně zajistil pro své mužstvo zisk důležitých dvou bodů.

"Někdy je potřeba mít i trochu štěstí, aby se povedlo zápas vyhrát," prohlásil Jágr, který v rozhodujícím momentu vyzrál na českého gólmana Ondřeje Pavelce.

Florida při tom byla nucena skóre v závěrečném dějství otáčet, Winnipeg totiž na úvodní branku Reillyho Smithe zareagoval dvěma údery v prostředním dějství. Panthers ale nakonec těžký úkol zvládli.

"Po čtyřicet minut to nebyl příliš hezký hokej," vykládal hostující útočník Reilly Smith, autor dvou branek. "Pomohla nám přesilová hra v úvodu třetí třetiny, po ní jsme se chytili."

Panthers se tak dokázali oklepat ze dvou porážek v řadě a nadále figurují na třetím místě v tabulce Východní konference. Na svém kontě mají stejně bodů jako druzí New York Rangers.

Jets jsou naopak v úplně odlišné pozici. Po čtvrté porážce v posledních pěti zápasech náleží v tabulce Západní konference Winnipegu až dvanácté místo a naděje na postup do play off je již pouze v teoretické rovině.