Jágr se při kanonádě Floridy zranil, Boston uspěl

Panthers deklasovali Chicago 7:0, ale od konce druhé třetiny dohrávali bez zraněného českého veterána

Napsal NHL.com/CS / NHL.com

Florida si díky vysoké výhře nad Chicagem 7:0 stále drží teoretickou naději na účast v play off, ale při kanonádě přišla o Jaromíra Jágra, který na konci druhé třetiny odstoupil pro zranění v dolní části těla. Navíc po výhře Bostonu na ledě New York Islanders 2:1 ztrácejí Panthers ve Východní konferenci na druhou divokou kartu s osmi zápasy do konce základní části stále sedm bodů.

Ještě hůře je na tom Philadelphia, která má ještě o bod větší manko. Flyers prohráli v Columbusu 0:1 a 20 úspěšnými zákroky tomu nezabránil brankář Michal Neuvirth. Jako jediní z českých hokejistů bodovali v sobotním programu 12 zápasů útočníci Michael Frolík z Calgary a Martin Hanzal z Minnesoty. Frolík asistoval u rozhodující trefy Flames při výhře v St. Louis 3:2 po prodloužení. Hanzal jednou přihrávkou nezabránil domácí porážce s Vancouverem 2:4.

Florida Panthers - Chicago Blackhawks 7:0

Jágr byl ještě na ledě u branek ve 31. i 32. minutě, díky kterým Panthers zvýšili na 3:0, ale pak už se vrátil jen na jediné střídání na konci druhé třetiny. Dosud sehrál český veterán v této sezoně všech 74 zápasů a připsal si 41 bodů za 14 branek a 27 bilancí a tuto bilanci při kanonádě Panthers nevylepšil.

Po bezbrankové první třetině to v BB&T Center na střelecké hody nevypadalo a skóre otevřel až po 17 vteřinách druhého dějství Aleksander Barkov. Jágr nechyběl v polovině utkání na své pozici před brankou při přesilovce pěti proti třem, při které zvýšil Jonathan Huberdeau. A stejně tak za 79 vteřin, kdy se těsně po skončení početní výhody trefil hrdina utkání Jonathan Marchessault.

Ve třetí třetině Marchessault díky trefám v 45. a 48. minutě dovršil svůj první hattrick v NHL. Výsledek ještě vylepšili Nick Bjugstad a Reilly Smith. První čisté konto v sezoně a celkově patnácté v 253 zápasech v NHL si díky 25 úspěšným zákrokům připsal James Reimer.

"Hráli jsme dobře. Oni mají dobrý tým, ale kluci bojovali," pochvaloval si Reimer výhru nad čtvrtým nejlepším týmem ligy. "První nula v dresu Panthers je hezká. Myslím, že když kluci dají sedm gólů každý zápas, tak máme ještě šanci," dodal Reimer k těžké pozici Panthers v boji o play off.

Columbus Blue Jackets - Philadelphia Flyers 1:0

Michal Neuvirth odchytal poprvé od 9. března za Flyers celý zápas. Přestože inkasoval z 21 střel jen jednou, tak to Philadelphii k bodovému zisku to nepomohlo. Jedinou branku utkání vstřelil ve 34. minutě minutě Alexander Wennberg, který před Neuvirthem tečoval pokus Kylea Quinceyho.

Zatímco ztráta Flyers na pozice pro play off zvýšila, Blue Jackets se dotáhli na druhém místě Metropolitní divize i celé NHL na Pittsburgh Penguins. Na vedoucí Washington Capitals ztrácejí tři body.

Sergei Bobrovsky si v brance Columbusu připsal 36 zákroků a udržel posedmé v sezoně nulu. Podařilo se mu už počtvrté z posledních devíti vystoupení. "Nemyslím na statistiky. Pro mě je důležité každý zápas vyhrát. Soustředím se jen na to," uvedl Bobrovsky, který vládne lize se 40 vychytanými vítězstvími. Na kontě má celkem 19 nul z 325 utkání v NHL.

Bitkou se v utkání předvedl obránce Flyers Radko Gudas, který se ve 39. minutě popral s Boonem Jennerem. Na konci druhé třetiny se dostal do konfliktu s domácím Davidem Savardem i forvard Jakub Voráček.

Minnesota Wild - Vancouver Canucks 2:4

Hanzal v 58. minutě asistoval u trefy Ryana Sutera, který snížil na 1:4. Vzápětí se trefil za Wild ještě Eric Staal, ale Minnesota ztratila duel ve druhé třetině, v které čtyřikrát inkasovala. Dvakrát se za Canucks trefil Reid Boucher, gólem oslavil svůj debut v NHL Brock Boeser a skóroval také Jake Skille.

Minnesota se trápí a prohrála devátý z posledních 11 zápasů. V duelu sice promarnila šanci si definitivně zajistit jako druhý tým v Západní konferenci po Chicagu účast v play off, ale nakonec jim k tomu pomohla porážka Los Angeles s New York Rangers 0:3.

"Bylo to trapné. Jsem naštvaný. Kdybych byl fanouškem, tak bučím ještě více. Platí hodně peněz za to, aby pak viděli takový výkon...," prohlásil rozčílený kouč Wild Bruce Boudreau.

St. Louis Blues - Calgary Flames 2:3 po prodl.

Flames rozhodli o výhře pouhé tři vteřiny před koncem prodloužení. Frolík se zapojil do akce, po které Sean Monahan nejdříve minul branku, ale následně se znovu zmocnil puku a jeho přihrávku na volného českého útočníka si srazil nešťastné do vlastní branky Kyle Brodziak.

"Když hodně nahazujete puky na branku, může se stát cokoliv. Byl to šťastný odraz. Jsme za něj rádi," řekl Monahan. Calgary si drží první divokou kartu v Západní konferenci a St. Louis druhou, přičemž na Flames ztrácí dva body. Na nejbližšího pronásledovatele Los Angeles mají Blues náskok už devíti bodů.

Montreal Canadiens - Ottawa Senators 3:1

Canadiens díky vítězství zvýšili svůj náskok v čele Atlantické divize před Ottawou na tři body. Ve vzájemném duelu uspěli už potřetí během osmi dnů. Hrdinou utkání byl obránce Andrei Markov, který si připsal dvě branky a asistenci.

"Věděli jsme, že to bude těžký zápas. Poslední dva duely jsme nepředvedli dobrý výkon. Soustředili jsme se na to, abychom hráli celých šedesát minut a dosáhli jsme na výhru týmovým výkonem," potěšilo Markova, že Montreal napravil domácí prohry s Detroit Red Wings (1:2 po prodloužení) a s Carolinou (1:4).

New York Islanders - Boston Bruins 1:2

Boston v důležité bitvě o play off uspěl, ukončil sérii čtyř porážek za sebou a drží druhou divokou kartu na postup do play off ve Východní konferenci s náskokem dvou bodů před Islanders.

Do vedení šli sice v 11. minutě domácí po trefě kapitána Johna Tavarese, ale dvěma góly zařídil obrat Riley Nash. O vyrovnání se postaral hned za 36 vteřin a ve 45. minutě vstřelil i vítěznou branku.

Washington Capitals - Arizona Coyotes 4:1

Capitals vytvořili nový klubový rekord se 31 domácími výhrami v sezoně. Na 30 vítězství před vlastním publikem předtím dosáhli v ročnících 1985-86 a 2009-10.

Dvěma góly k tomu přispěl Daniel Winnik. Trefil se také Alex Ovechkin, který jako jediný hráč dokázal dosáhnout na hranici 30 branek pokaždé od sezony 2005-06.

Edmonton Oilers - Colorado Avalanche 4:1

Slovenský obránce Andrej Sekera přispěl k vítězství Oilers dvěma asistencemi a za poslední dva zápasy tak nasbíral celkem pět bodů za gól a čtyři přihrávky.

Oba body proti Avalanche zaznamenal Sekera ve třetí třetině při přesilových hrách. Nejdříve ve 49. minutě Drake Caggiula zvýšil na 3:1 a čtyři a půl minuty před koncem dovršil výsledek Ryan Nugent-Hopkins.

1. Jágr se zranil

Jaromír Jágr si kanonádu Floridy proti Chicagu (7:0) do konce neužil. Pětačtyřicetiletý veterán, který v této sezoně dosud sehrál všech 74 zápasů, na konci druhé třetiny odstoupil pro zranění v dolní části těla.

2. Bruins zabrali

Po čtyřech porážkách za sebou se v pravý čas probral Boston, který v klíčové bitvě o play off vyhrál na ledě New York Islanders 2:1 a drží ve Východní konferenci druhou divokou kartu o dva body před svým sobotním sokem.

3. Hurricanes dál bojují

Carolina nevzdává boj o play off a podesáté za sebou bodovala. Po výhře na ledě New Jersey 3:1 má s devíti

zápasy do konce na Boston manko pěti bodů.

Hvězdy večera:

1. Jonathan Marchessault (FLA): 3 góly, 3 plusové body, 4 střely

2. Andrei Markov (MTL): 2 góly, 1 asistence, 3 střely

3. Sergei Bobrovsky (CBJ): 36 zákroků, 0 gólů, 4. nula v posl. 9 startech

Na co se těšit:

Na programu je pět zápasů. V souboji rivalů z Pensylvánie přivítají Pittsburgh Penguins celek Philadelphia Flyers.