Florida přehrála Toronto, dvakrát se trefil Grimaldi

Hráči Florida Panthers i nadále zůstávají na čele Atlantické divize. Podařilo se jim to díky triumfu 4:3 na ledě Toronto Maple Leafs.

Tři zápasy před koncem základní části má Florida v čele své divize náskok čtyř bodů na druhé Tampa Bay Lightning.

"Prvním cílem bylo zajistit si účast v play off," prohlásil útočník Rocco Grimaldi. "Teď samozřejmě chceme vyhrát naší divizi. Musíme získat co nejvíc bodů."

Byl to právě Grimaldi, kdo měl na další výhře Panthers zásadní podíl. Do sítě Toronta totiž dostal puk hned dvakrát, navíc na to dohromady potřeboval jen necelé tři minuty. V jednom případě Grimaldimu asistoval Jiří Hudler.

Floridě vyšla báječně druhá třetina, kdy svému soupeři nastřílela tři góly. Maple Leafs sice v závěrečném dějství zabojovali a zásluhou dvou tref Colina Greeninga snížili, prohru ale neodvrátili.

Panthers díky třetí výhře v řadě za sebou udrželi postavení na třetím místě tabulky Východní konference, Maple Leafs se krcí na samotném dně.