Florida přehrála Montreal, pomohli Hudler i Jágr

Hráči Florida Panthers zvítězili na ledě Montreal Canadiens 4:1, ruku k dílu přiložili i čeští zástupci v kádru hostů. Jiří Hudler vstřelil gól, Jaromír Jágr připojil asistenci.

Hlavní oporou Panthers byl útočník Victor Trocheck, který zaznamenal gól s asistencí a potvrdil skvělou formu z posledních duelů. V uplynulých čtyřech zápasech totiž dohromady posbíral osm bodů.

"Hraje teď opravdu velice dobře," pochválil mladého spoluhráče Jaromír Jágr. "Dobře bruslí a hraje s velkým sebevědomím, nebojí se střílet. Navíc je podceňovaným hráčem. To je pro nás výhoda, soupeři mu nevěnují takovou pozornost, ale my víme, jak dobrý je."

V souboji s Montrealem potřeboval Trocheck necelých dvanáct minut, aby po přihrávce Briana Campbella otevřel skóre. Ve druhé třetině pak Panthers náskok ještě navýšili.

Nejprve ve 26. minutě využil přesilovou hru Nick Bjugstad, o osm minut později udeřil i Jiří Hudler a naklonil duel výrazně na stranů hostů. Za Canadiens sice snížil ještě do druhé sirény Alex Galchenyuk, to ale bylo od domácích vše.

Florida v závěrečném dějství průběh hry kontrolovala, v 52. minutě navíc po přihrávce Jaromíra Jágra a Jonathana Huberdeaua připojil čtvrtý gól Aleksander Barkov a definitivně potvrdil radost hostů.

Panthers díkyvýhře poskočili už na druhou příčku v tabulce Východní konference, na vedoucí Washington ztrácí nedostižných 18 bodů. Montreal je naopak až třináctý a play off se mu začíná vzdalovat.