zacha njd 4518

Znovu o něco jasněji je po čtvrtečním programu NHL v boji o postup do play off. Jistotu účasti ve vyřazovací fázi mají celky New Jersey Devils a Columbus Blue Jackets. Krok k postupu udělal i tým Philadelphia Flyers, ve hře ovšem zůstávají i Florida Panthers. Na Západě si to v přímé bitvě rozdají St. Louis Blue a Colorado Avalanche.

New Jersey Devils - Toronto Maple Leafs 2:1
Definitivní jistotu postupu do play off si zajistilo New Jersey, které na svém ledě udolalo Toronto 2:1. Devils pronikli do bojů o Stanley Cup poprvé od roku 2012.
Na klíčové výhře se jedním gólem podílel útočník Pavel Zacha, který tak ukončil sérii čtyř utkání bez střeleckého zápisu. Zacha se trefil v čase 27:55, kdy po přihrávce Patricka Maroona vyrovnával na 1:1.
"Je skvělé, že se nám to povedlo," konstatoval domácí obránce Brian Boyle. "Poslední týdny, kdy se hrálo o všechno, byly opravdu zábavné. Můžeme být spokojeni."
O výhře Devils rozhodl v závěru druhé třetiny Miles Wood, tým z Newarku si zahraje ve vyřazovacích bojích už potřiadvacáté v historii klubu.

Columbus Blue Jackets - Pittsburgh Penguins 4:5 po prodl.
Dalším účastníkem play off je Columbus, kterému k jistotě postupu stačil v domácím utkání proti Pittsburghu bod. Ten nakonec Blue Jackets po prohře 4:5 po prodloužení i získali.
"Až se druhý den vzbudíme, určitě budeme spokojenější," vyprávěl domácí útočník Pierre-Luc Dubois. "Bezprostředně po zápase ale cítíme trochu zklamání, protože jsme prohráli."
Penguins se mohli spolehnout na vynikající výkon útočníka Phila Kessela, který vstřelil dvě branky a připojil jednu asistenci. Jeden z jeho gólů navíc v prodloužení definitivně rozhodl. Kessel se tak stal osmým Američanem, jenž v NHL dosáhl na metu 90 bodů za sezonu.
"Je to příjemné," pochvaloval si Kessel. "Přichází ta část sezony, kdy je důležité vítězit, aby mužstvo mělo sebevědomí. Nám se to povedlo."
Columbus postoupil do play off podruhé za sebou a celkově počtvrté v klubové historii.

Washington Capitals - Nashville Predators 3:4
O nejlepším týmu celé ligy je jasno. Stal se jím Nashville, který svou nadvládu potvrdil výhrou 4:3 na ledě Washingtonu. Predators si tak zajistili s předstihem zisk Presidents' Trophy pro nejlepší celek základní části.
Nashville má aktuálně na kontě 115 bodů a je jisté, že už ho nikdo z rivalů nedokáže přeskočit. Do play off tak Predators půjdou jako nejvýše nasazený celek.
"Tohle je ohromně kvalitní liga, o to větší radost máme z toho, co se nám povedlo," prohlásil obránce Predators Roman Josi. "Naším cílem ale zůstává zisk Stanley Cupu."
Na ledě Capitals prohrával Nashville ještě 12 minut před koncem základní hrací doby 2:3, poté se ovšem trefili Josi a Ryan Johansen, kteří strhli duel na stranu hostů.
V dresu Washingtonu znovu udeřil kapitán Alex Ovechkin. Pro ruského kanonýra to byla už 229. trefa v přesilové hře, čímž se v historické tabulce za posledních 30 let posunul na čtvrtou příčku před Luca Robitaillea.

Philadelphia Flyers - Carolina Hurricanes 4:3
Důležitý krok směrem k postupu do play off udělali hráči Philadelphie, kteří doma udolali Carolinu 4:3. Jistotu Flyers zatím nemají, v posledním duelu základní části proti New York Rangers jim ale stačí uhrát jediný bod.
Proti Carolině se Flyers mohli spolehnout na svého lídra Jakuba Voráčka. Český útočník udeřil v čase 54:14 a rozhodl tak o triumfu domácích.
"V sezoně jsme měli momenty, kdy se nám dařilo více a kdy méně. Nikdy jsme se ale nevzdali. Postup máme ve svých rukou, což je skvělé," prohlásil Voráček, jenž bodoval ve třech duelech za sebou.
Na Voráčkově trefě se asistencí podílel obránce Radko Gudas, gólman Petr Mrázek z lavičky pouze sledoval počínání veterána Briana Elliotta.

Florida Panthers - Boston Bruins 3:2
Naději na účast v bojích o Stanley Cup si udržela Florida, která v existenčním duelu před vlastními fanoušky přetlačila Boston 3:2. Panthers aktuálně figurují na devátém místě tabulky Východní konference, na osmou Philadelphii ztrácejí čtyři body. Mají však jeden duel k dobru.
Pro postup do play off tak potřebují zvládnout oba duely proti Buffalu a Bostonu, Flyers zároveň musí v základní hrací době podlehnout Rangers.
"Samozřejmě víme, v jaké jsme situaci," uvedl trenér Floridy Bob Boughner. "Jsem ale moc spokojený s tím, v jakém nasazení jsme do zápasu vstoupili."
Panthers dvakrát udeřili v úvodních deseti minutách a náskok po zbytek duelu udrželi. Hostům nepomohla ani jedna asistence útočníka Davida Krejčího. Domácí gólman Roberto Luongo si tak ve svém jubilejním 1000. startu v NHL připsal triumf, když předvedl 26 úspěšných zákroků.

New York Islanders - New York Rangers 2:1
Bitva o New York vyzněla pro Islanders, kteří na svém ledě udolali Rangers 2:1. Skvělým výkonem se blýskl slovenský brankář Jaroslav Halák, který předvedl 45 úspěšných zákroků. Ondřej Pavelec v brance Rangers zvládl 20 zásahů, prohře ale nezabránil.
Vancouver Canucks - Arizona Coyotes 4:3 po prodl.
Parádní rozloučení s domácími fanoušky uspořádali bratři Daniel a Henrik Sedinovi. Švédští útočníci pomohli Vancouveru k triumfu 4:3 v prodloužení nad Arizonou. Daniel zazářil dvěma góly včetně toho vítězného, Henrik si připsal dvě asistence a také 12. sezonu, ve které nasbíral 50 a více bodů. To je historické maximum Canucks.
Pro Daniela Sedina to byl 16. gól v prodloužení v kariéře, čímž překonal Matse Sundina a stal se v tomto ohledu švédským rekordmanem.
San Jose Sharks - Colorado Avalanche 4:2
Cestu za postupem si do play off si výrazně zkomplikovalo Colorado, které prohrálo v San Jose 2:4. Avalanche mají na osmém místě Západu náskok jediného bodu před St. Louis. Oba týmy se utkají v posledním duelu základní části, bude to tak zároveň přímá bitva o poslední postupové místo.
Další čtvrteční zápasy:
Detroit Red Wings - Montreal Canadiens 3:4
Winnipeg Jets - Calgary Flames 2:1
Edmonton Oilers - Vegas Golden Knights 4:3
Los Angeles Kings - Minnesota Wild 5:4 po prodl.
Asistence Martina Frka nepomohla Detroitu k úspěchu v domácím zápase proti Montrealu. Canadiens se nakonec radovali z triumfu 4:3, dvěma góly se na něm podílel útočník Nicolas Deslauriers.
Druhou příčku v Centrální divizi si definitivně zajistil Winnipeg, který před zraky svých příznivců přehrál Calgary 2:1. O branky Jets se postarali veteráni Blake Wheeler a Paul Stastny, v dresu hostů nebodoval Michael Frolík.
Pozici nejproduktivnějšího muže celé ligy si upevnil kapitán Edmontonu Connor McDavid, jenž v utkání proti Vegas zazářil třemi asistencemi. Oilers nakonec svého soupeře zdolali 4:3, McDavid se dostal na metu 106 bodů.
Parádní představení nabídl útočník Dustin Brown. Zkušený střelec zazářil čtyřmi góly a dovedl Los Angeles k triumfu nad Minnesotou 5:4 v prodloužení. Brown už v základní části nasázel hattrick, v prodloužení pak dalším zářezem rozhodl.
1. Dustin Brown (LAK): 4 góly, 7 střel, 5 hitů
2. Phil Kessel (PIT): 2 góly, 1 asistence, 4 střely
3. Evgeny Kuznetsov (WSH): 2 góly, 1 asistence, 4 střely