Rittich

Dobrou formu demonstrovalo v rámci čtvrtečního programu NHL hned několik českých hráčů. David Rittich pomohl 35 zákroky k triumfu Calgary Flames na ledě Montreal Canadiens, Jakub Voráček zazářil třemi asistencemi při výhře Philadelphia Flyers na půdě Vancouver Canucks. Bodovali rovněž David Krejčí, David Pastrňák, Vladimír Sobotka a Dmitrij Jaškin.

Montreal Canadiens - Calgary Flames 2:3 v prodl.
Další vynikající výkon v NHL předvedl český brankář David Rittich, který dovedl své Calgary k vítězství 3:2 v prodloužení na ledě Montrealu.
Rittich čelil dohromady 37 střeleckým pokusům soupeře, nestačil však pouze na zakončení Daniela Carra a Phillipa Danaulta.
"Věděli jsme, že tyhle body potřebujeme. Doma jsme totiž něco poztráceli," upozornil David Rittich. "Odehráli jsme opravdu dobré utkání."
Flames se znovu museli obejít bez zraněného Jaromíra Jágra, dařilo se ale Seanu Monahanovi. Mladý útočník nejprve v čase 6:31 otevřel skóre duelu, ve druhé minutě prodloužení pak rozhodl o výhře Calgary.

Boston Bruins - Arizona Coyotes 6:1
V jednoznačnou záležitost proměnili hráči Bostonu utkání s Arizonou. Bruins před vlastními fanoušky rozložili soupeře 6:1 a připsali si třetí výhru z posledních čtyř utkání.
Na úspěchu žlutočerných barev se výrazně podíleli i čeští zástupci. David Krejčí zazářil gólem a asistencí, David Pastrňák přidal jednu nahrávku.
První dvě branky v sezoně pak oslavil zkušený útočník David Backes, v součtu s předchozím ročníkem na gól čekal dlouhých 14 utkání.
"Věděl jsem, že tuhle sérii jednou prolomím," usmál se Backes. "Už dlouho jsme si vytvářeli spoustu dobrých šancí, teď se nám je konečně podařilo i proměnit."
Triumf Bruins podpořil spolehlivým výkonem brankář Tuukka Rask, který si připsal 20 úspěšných zákroků. Boston na Východě poskočil už na devátou příčku.

Vancouver Canucks - Philadelphia Flyers 1:4
Zlepšenou formu nadále potvrzuje Philadelphia, která vyhrála na ledě Vancouveru přesvědčivě 4:1 a zaškrtla už třetí triumf v řadě.
Flyers se znovu mohli spolehnout na bodový příspěvek Jakuba Voráčka. Elitní útočník zaznamenal tři asistence, v sezoně jich má na kontě dohromady už 30 a je nejlepším nahrávačem celé ligy.
Jediný úspěch domácích obstaral Brock Broeser, jenž v závěru druhé třetiny překonal gólmana Briana Elliotta. Ten se při zranění Michala Neuvirtha znovu postavil mezi tři tyče a zaznamenal 36 zákroků.

St. Louis Blues - Dallas Stars 3:0
Roli favorita potvrdili hráči St. Louis, kteří v domácím prostředí přehráli Dallas 3:0 a přidali druhé vítězství po sobě.
Velice dobrým výkonem se blýskli oba čeští zástupci v dresu Blues. Vladimír Sobotka zaznamenal dvě asistence, Dmitrij Jaškin přidal jednu nahrávku. O branky St. Louis se postarali Brayden Schenn, Colton Parayko a Vladimir Tarasenko.
Vynikající představení pak divákům nabídl gólman Jake Allen, jenž pochytal všech 29 střel soupeře a oslavil první čisté konto v sezoně.

Další čtvrteční zápasy:
Pittsburgh Penguins - New York Islanders 4:3 v prodl.
Florida Panthers - Winnipeg Jets 6:4
Tampa Bay Lightning - Colorado Avalanche 5:2
San Jose Sharks - Carolina Hurricanes 5:4 v prodl.
Los Angeles Kings - Ottawa Senators 4:3 v prodl.
Velice dobrým výkonem se uvedl gólman Jaroslav Halák v utkání Islanders na ledě Penguins. Slovenský veterán předvedl 28 úspěšných zákroků a pomohl svému týmu k zisku cenného bodu.
Přestřelkou skončil duel mezi Floridou a Winnipegem, k vidění bylo dohromady deset branek. Ačkoli se Panthers trefili hned šestkrát, Radim Vrbata se do statistik nezapsal.
Senzační obrat předvedlo San Jose, které prohrávalo s Carolinou doma po první třetině 0:3, nakonec ale bralo dva body po triumfu 5:4 v prodloužení. Rozhodl obránce Brent Burns.
O dobrý výkon gólmana Petera Budaje se mohla opřít Tampa Bay, která přehrála Colorado 5:2. Slovenský maskovaný muž se blýskl 28 úspěšnými zákroky.