Colorado už není týmem jedné lajny

Avalanche přešli přes favorizované Flames proto, že místo souhry hvězd vsadili na týmové pojetí

Napsal Josef Cafourek @nhlcz / NHL.com/cs

Poslouchali jsme to pořád dokola: Colorado Avalanche, to je mančaft jedné mimořádné lajny. Po smetení Calgary Flames v 1. kole play off ale už nic takového v žádném případě neplatí. Tým spláchl favorita především proto, že těch zbraní měl víc. Podstatně víc.

Šikula Gaudreau selhal. I proto Calgary končí

Flames se zničehonic úplně rozpadla defenziva, zradila je i bídná forma hlavních hvězd

Napsal Josef Cafourek @NHLcz / NHL.com/cs

Nic nedokáže tak vystihnout zmar týmu Calgary Flames v letošním play off, jako příběh jeho hvězdy Johnnyho Gaudreaua v pátém duelu 1. kola. Právě 'Johnny Hockey' měl favorizovaný celek dotáhnout po skvělé základní části k vyhlíženému úspěchu. Právě on pak v sérii proti Colorado Avalanche nejviditelněji selhal.

Gaudreau končí letošní nadstavbovou část s chabou bilancí jediné asistence. Jeho parta se do velké míry i kvůli tomu loučí se sezonou už po pátečním domácím debaklu 1:5, který stanovil konečné skóre série na 1:4.

Flames mají po sezoně, dál jdou Avalanche

Calgary po úvodní výhře podlehlo počtvrté za sebou Coloradu, po porážce 1:5 už má dovolenou

Napsal NHL.com/cs @NHLcz

Souhrn: COL 5, CGY 1

Colorado slaví postup do druhého kola play off

Avalanche vyhráli na ledě Flames 5:1, celou sérii opanovali 4:1 na zápasy a poprvé od roku 2008 postupují do druhého kola play off

• 04:28 •

Hokejistům Calgary Flames skončila sezona. Místo úspěšného tažení vyřazovacími bitvami za Stanley Cupem vyhořel vítěz Západní konference podobně jako král té Východní. Tampa Bay Lightning vypadli v 1. kole s Columbusem ve čtyřech utkáních, Calgary vyhrálo s Colorado Avalanche jasně to první, ale pak už žádné další.

Rantanen válí, prý připomíná Jágra

Finský mládenec rozhodnul o tom, že Coloradu stačí k postupu přes Calgary jediná další výhra

Osm zápasů před play off vynechal kvůli zranění v horní části těla. Jakmile začala ostrá řež proti Calgary Flames, byl v prvním duelu nevýrazný, kouči Jaredu Bednarovi přišel unavený. Bez jiskry. Po dalších třech utkáních je ale všechno jinak - právě finské šídlo Mikko Rantanen táhne Colorado Avalanche za postupem.

Avalanche díky Rantanenovi otočili duel s Flames

Colorado vyhrálo v prodloužení 3:2, když otočilo zápas z 0:2, v sérii díky tomu vede už 3:1

Souhrn: CGY 2, COL 3 (OT)

Rantanen zajistil Avalanche vedení v sérii 3:1

Mikko Rantanen nejprve vyrovnal, potom rozhodl v prodloužení a Avalanche po vítězství 3:2 vedou v sérii proti Flames už 3:1 na zápasy

• 04:59 •

Ještě jedna porážka a po králi Východní konference v základní části, jímž byli Tampa Bay Lightning, je ze hry také vítěz té Západní. Calgary Flames podruhé během série nezvládli prodloužení, na ledě Colorado Avalanche prohráli gólem ze 71. minuty 2:3 a v sérii ztrácí už 1:3 na zápasy.

Dlouho se přitom zdálo, že hosté odčiní debakl 2:6 z minulého souboje a ještě po odehrání 48 minut měli na své straně dvoubrankové vedení. Místo vyrovnání série má ale tým útočníka Michaela Frolíka a gólmana Davida Ritticha nůž na krku.

Náhradník Rittich o play off: Neskutečný zážitek

Český gólman odtáhl v Calgary velkou část sezony, jenže v play off je dvojkou. Svrbí mě ruce, ale respektuju to, tvrdí

Na jednu stranu se dostal na jeviště, o kterém mohl před pár lety sotva snít. Na druhou stranu na něm má místo hlavní role jen vedlejší štěk.

MacKinnon zmuchlal naděje Calgary

Coloradský mladík se proměnil ve zbraň hromadného ničení a pomohl týmu obrátit sérii s Flames

Takže je to tady - ofenzivní velmistr se rozjel naplno.

Avalanche deklasovali Flames a vedou

Colorado výhrou 6:2 otočilo sérii z 0:1 na 2:1, dvěma góly se pod debakl Calgary podepsal Nathan MacKinnon

Souhrn: CGY 2, COL 6

Avalanche rozebrali Flames a vedou v sérii 2:1

Nathan MacKinnon zužitkoval dvě přesilovky, Cale Makar se trefil při své premiéře v NHL, Avalanche uspěli proti Flames 6:2 a vedou v sérii 2:1

• 04:32 •

Hokejistům Colorado Avalanche skvěle vyšel přesun do domácí haly Pepsi Center poté, co minule vydřeli v hájemství Calgary Flames vyrovnání série na 1:1 vítězným gólem v prodloužení.

Problém Calgary: Gaudreau a spol. mlčí

Elitní formace Flames zatím nastřádala jen tři body, Coloradu se přitom rozjela MacKinnonova parta

Stalo se, co se stát nemělo, alespoň z pohledu Calgary Flames. Porážka v prvním zápase série vydráždila nejobávanější ofenzivní šelmy týmu Colorado Avalanche, zejména díky nim je teď stav 1. kola 1:1. Pokud se chce favorizované Calgary opět odpoutat k trháku, musí se dostat do ráže i její největší hvězdy.

MacKinnon trefil vítězství Colorada

Kanonýr Avalanche zajistil v čase 68:27 svému týmu výhru v Calgary 3:2 po prodloužení a postaral se o vyrovnání série na 1:1

Napsal NHL.com/cs @nhlcz

Souhrn: COL 3, CGY 2 po prodl.

MacKinnon se trefil v prodloužení a vyrovnal sérii

Nathan MacKinnon zajistil Coloradu vítězství v Calgary 3:2 po prodloužení a vyrovnání série na 1:1 na zápasy

• 05:18 •

Colorado dokázalo odpovědět ve druhém souboji 1. kola Západní konference na čtvrteční porážku na ledě Calgary 0:4 a po vítězství 3:2 po prodloužení si odvážejí z Alberty vyrovnaný 1:1 na zápasy. Po osmi minutách a 27 sekundách hry o rozhodl Nathan MacKinnon.

Nejlepší tým Západu po základní části sice nedovolil Avalanche na úvod sérii skoro čtyři a půl třetiny skórovat, pak ještě odpověděl na nepříznivý stav 0:1 obratem na 2:1, ale nakonec utkání ztratil.