Finský mladík Teravainen zlomil Minnesotu

Napsal Michael Langr / NHL.com

Poprvé zažil finský nováček Teuvo Teravainen gólový pocit v zápase play off NHL a hned to byla i rozhodující trefa úvodního semifinále Západní konference. Dvacetiletý mladík zařídil výhru Chicago Blackhawks 4:3 nad hokejisty Minnesota Wild, kteří ale v United Center dokázali ve druhé třetině srovnat třígólový deficit z úvodní části.

Když v 16. minutě Marcus Kruger zvyšoval už na 3:0, zavládlo na střídačce Blackhawks i mezi jejich fanoušky frenetické nadšení. Po pauze se ale karta obrátila a Wild předvedli, že nebudou pro Chicago tak snadným soustem.

V rozpětí osmi minut a devíti vteřin umlčeli hosté tribuny třemi góly za devět minut, které vstřelili Jason Zucker, Zach Parise a Mikael Granlund.

"Našemu gólmanovi jsme tedy moc nepomohli," říkal sebekriticky slovenský útočník Chicaga Marián Hossa.

Po Teravainenově gólu už však brankář Corey Crawford nepustil žádnou z osmi zbylých střel Minnesoty. Celkově pochytal 30 střel, o jednu méně než jeho protějšek Devan Dubnyk.

"Nikdo se neobával o výsledek. Potřebovali jsme se jen trochu zklidnit," tvrdil domácí gólman podle Chicago Sun-Times.

Druhý zápas série se hraje v United Center v neděli.