Beauvillier skóroval po návratu z trestné lavice

Dvacetiletý útočník Filip Zadina z Detroitu byl jediným českým hokejistou, který bodoval během pondělního programu celkem pěti zápasů NHL. Red Wings to ale nebylo vůbec nic platné, připsali si porážku doma s New York Islanders 1:4 a vyšli tak naprázdno už poosmé za sebou. Potřetí v řadě prohráli jasně Chicago Blackhawks, kteří podlehli obhájcům Stanley Cupu St. Louis Blues.

Série porážek pokračuje
Detroit Red Wings moc toužili ukončit v prostředí domácí Little Caesars Areny nelichotivou šňůru, ale hostující New York Islanders byli nad jejich síly a vyhráli 17. zápas z posledních 21.
Během první třetiny zajistili favoritovi dvoubrankové vedení Anders Lee a Anthony Beauvillier. V polovině zápasu vrátil Detroit v přesilovce do hry Dylan Larkin a Filip Zadina si připsal nahrávku ve druhém utkání za sebou.
V početní převaze ale odpověděl i Jordan Eberle, který se trefil poprvé až v 15. utkání sezony, sám pak ve třetí třetině úspěch Islanders podtrhl svým druhým gólem večera.
Detroit tak zůstává bez výhru už deset zápasů, přičemž z posledních šesti má skóre 5:28 a se 17 body je jasně nejhorší v celé lize.
"Další zápas, v němž jsme hráli dobře v útoku i v obraně, ale pak přišel útok soupeře a ten skóroval," uvedl centr poražených Larkin. "Musíme najít cestu, jak dávat více gólů. Jako útočníci se o to musíme postarat."
Semyon Varlamov pomohl Islanders k výhře 30 zákroky. Anders Lee zaznamenal gól a nahrávku, Ryan Pulock asistoval u tří branek.
Problémy Blackhawks přetrvávají
Chicago Blackhawks, kteří jsou předposlední v Západní konferenci, podlehli St. Louis Blues 0:4. Prohráli tak třetí zápas v řadě, vždy se tak navíc stalo minimálně tříbrankovým rozdílem.
Blues naopak jako kdyby sedělo zápasové zatížení, ve třetích duelech nahuštěných třízápasových bloků, které odehráli během pouhých čtyř dnů, mají zatím stoprocentní úspěšnost 4-0-0.
Vývoj zápasu určila už první třetina. Ve třetí minutě otevřel skóre MacKenzie MacEachern, v přesilovce ho pak následoval Jaden Schwartz. Během třetího dějství pak završili úspěch úřadujících šampionů Brayden Schenn a Tyler Bozak.

Schenn zužitkoval Walkerovu přihrávku a zvýšil na 3:0

Blackhawks v sestavě s českými útočníky Davidem Kämpfem a Dominikem Kubalíkem vyslali sice na hostující branku celkem 38 pokusů, úspěšného střelce ale mezi sebou nenašli.
Brankář vítězů Jake Allen si tak připsal první čisté konto v sezoně, v dresu Blues ale už dvacáté a posunul se tak na druhé místo klubové historie ke slovenskému gólmanovi Jaroslavu Halákovi.
"Jen se snažím si udělat zápas tak jednoduchý, jak to jen jde," prohlásil Allen. "Myslím, že právě za takových okolností pak předvádím to nejlepší ze sebe. Cítím se teď opravdu sebevědomě."
Patrick Kane tak zůstal na 15 zápasech, v nichž dokázal za sebou bodovat. I tak jde o nejdelší šňůru této sezony. Hvězda Blackhawks si během ní připsala 24 bodů (11+13), naposledy vyšel Kane před pondělním utkáním naprázdno koncem října, kdy Chicago rovněž neskórovalo v duelu s Nashville Predators.
"Odehráli jsme tři příšerné zápasy," přiznal obránce poražených Brent Seabrook. "Je to hodně frustrující, když jste na ledě. Musíme to ale překonat další tvrdou prací a být zkrátka lepší."
"Ano, není to snadné," přitakal útočník Blackhawks Jonathan Toews, jenž odehrál svůj 900. zápas v základní části NHL. "Musíme najít cestu, jak podávat vyrovnanější výkony."
Debakl Devils
Buffalo Sabres rozstříleli New Jersey Devils vysoko 7:1. Hosté si o debakl řekli hned v úvodu, neboť už na konci sedmé minuty měli manko 0:3 a první třetinu nakonec prohráli 0:5.
Sedmnáctým gólem sezony otevřel skóre Jack Eichel, další trefu přidal brzy Jeff Skinner, pak se prosadil dvakrát po sobě Conor Sheary a povedenou dvacetiminutovku domácích završil Rasmus Asplund.

Buffalo pokořilo New Jersey pěti góly v 1. třetině

Zbývající branky padly během druhého dějství, přičemž jediný zásah Devils obstaral až za stavu 0:6 Nico Hischier. Paradoxem je, že hosté vyslali mezi tyčky 45 střel, což je z jejich strany nejvíce v této sezoně.
Proti nim ale stál výborně chytající Linus Ullmark. Eichel si vedle gólu připsal i dvě nahrávky a protáhl svou bodovou sérii na 10 zápasů, připsal si během nich devět gólů a 10 nahrávek. Zároveň se stal 10. hráčem historie Sabres, který má na kontě více bodových sérií s alespoň 10 zápasy. Johan Larsson zaznamenal tři asistence.
Sabres bodovali počtvrté za sebou, přičemž ve druhém utkání po sobě před svými diváky nastříleli alespoň šest branek, což se jim podařilo počtvrté za posledních 10 let.
"Posledních pár týdnů hrajeme vážně dobrý hokej," prohlásil Sheary, jenž na gól čekal 19 utkání. "Nedosáhli jsme během toho sice výsledků, které by tom odpovídali, ale věřím, že narůstá naše sebevědomí. A to nám pomůže."
Devils se museli ve druhém utkání po sobě obejít bez zraněné jedničky letošního draftu Jacka Hughese. Pavel Zacha ukončil zápas s bilancí -4 v hodnocení účasti na ledě při vstřelených a obdržených brankách.
"Už mi docházejí slova a důvody, proč hrajeme takhle," přiznal útočník poražených Taylor Hall. "Je to tvrdé. Pro každého z nás to je pilulka, kterou je těžké spolknout. Je to vážně zlé. Máme tady hráče na to, abychom hráli mnohem lépe."
Rangers nestačili na Golden Knights
New York Rangers nepotvrdili náznaky zlepšené formy z posledních zápasů a podlehli v Madison Square Garden Vegas Golden Knights 1:4. Hosté si tak připsali třetí výhru za sebou, což je jejich maximum v dosavadním průběhu sezony.
Dvěma góly hned v úvodu srazil sebedůvěru domácích. Skóre otevřel už po 94 sekundách, ve čtvrté minutě pak navíc využil v samém závěru přesilovou hru.
Rovněž úvod druhého dějství patřil hostům, jejichž náskok navýšili Reilly Smith a Max Pacioretty. Až pak se prosadili domácí díky trefě Brendana Lemieuxe, ale to bylo také z pohledu vývoje skóre vše.

Smith překonal Lundqvista v úniku blafákem

Brankář Malcolm Subban pomohl hostům k úspěchu 29 zásahy.
"Snad teď přijde nějaká delší úspěšná série," přál si hostující kouč Gerard Gallant. "K tomu ale musíme každý večer bojovat. A když budeme hrát takto, určitě přijde i více výher."
Kalifornský souboj pro Ducks
V souboji dvou celků ze spodního patra Západní konference porazili Anaheim Ducks kalifornského soka Los Angeles Kings 4:2 a odskočili soupeři, který tabulku uzavírá, na čtyři body.
V úvodní desetiminutovce zajistili Ducks dvoubrankové vedení Derek Grant a v přesilovce Jakob Silfverberg. Druhá třetina sice vyzněla pro hosty a do třetí části šli jen s jednobrankovým mankem, jenže 38 sekund před koncem trefil prázdnou branku opět Grant.
Hampus Lindholm se podepsal pod výhru Ducks třemi asistencemi. Ti vylepšili svoji bilanci v zápasech, kdy byla větší střelecká aktivita na straně soupeře, na 12-3-1.
Kings naopak potvrdili špatnou úspěšnost v arénách soupeřů. Za posledních devět vystoupení venku mají bilanci 0-8-1. "Připadá mi, že si ven nedokážeme vůbec přenést tu energii, s níž hrajeme doma," podivoval se kouč Todd McLellan. "Takhle hrát nelze. Ve hře máme několik věcí, které si musíme ujasnit."