Zadinova druhá branka v první třetině

Poprvé v kariéře v NHL dokázal dvacetiletý český útočník Filip Zadina vstřelit dvě branky v jednom utkání, ale k bodovému zisku Detroitu na ledě Minnesoty to ve středu nestačilo. Nejhorší tým ligy díky pardubickému odchovanci v první třetině dvakrát vedl, ale nakonec prohrál 2:4. V druhém souboji večera uspěl rozjetý Columbus a zdolal Winnipeg 4:3. Soutěž bude po pauze pro Utkání hvězd v St. Louis pokračovat znovu v pondělí.

Zadina prohru neodvrátil
Poprvé se v Xcel Energy Center zapsal Zadina mezi střelce v čase 3:08 a šťastně otevřel skóre. Z levého kruhu přihrával před branku na volného Tylera Bertuzziho a puk si srazil do vlastní sítě Joel Eriksson. Hned za 80 sekund sice vyrovnal bekhendovou dorážkou Jordan Greenway, ale v 17. minutě se opět radovali Red Wings.
Při vyloučení Ryana Hartmana pomohli Zadinovi ke gólu nechtěně dokonce dva protihráči. Šestý hráč draftu NHL z roku 2018 vypálil z pravého kruhu, gólman Devan Dubnyk sice puk vyrazil, ale ten následně putoval od bruslí Jareda Spurgeona a Ryana Sutera mezi jeho betony do branky.
Zadina se dočkal prvního dvougólového představení ve 35. utkání v NHL a celkově si vylepšil bilanci na 18 bodů za devět tref a stejný počet přihrávek. V této sezoně nasbíral ve 26 duelech 15 bodů za osm gólů a sedm asistencí.
Musel se ale nakonec vyrovnat se šestou porážkou svého týmu za sebou a Detroit při této sérii získal jediný bod. Obrat zahájil v čase 21:12 Mats Zuccarello, jehož první pokus z úhlu Jimmy Howard ještě vyrazil, ale norský forvard napodruhé pohotově ze vzduchu vyrovnal.

Zuccarello se hezky trefil proti Detroitu

Za 68 sekund už Wild vedli. Přečíslení po rychlém brejku vyřešil individuálně Jason Zucker a trefil z levého kruhu přesně protější horní roh Howardovy branky. Krátce po polovině utkání dokonal práci Zacha Pariseho před brankovištěm z dorážky Eric Staal, který si stejně jako Zuccarello připsal v utkání dva body za gól a asistenci.
Minnesota vyhrála třetí z posledních čtyř utkání. "Po první třetině jsem nebyl spokojený. Myslím, že jsme byli v zápase snad dvacet minut bez jediné střely. Nestává se tak často, že by potom tým vyhrál," řekl trenér Wild Bruce Boudreau.
Nakonec ale Wild ve druhé třetině přestříleli Red Wings v poměru 15:5. "Věděli jsme, že je to tým, který můžeme porazit, když předvedeme náš nejlepší výkon. V první třetině to tak nebylo, ale ve druhé jsme se zvedli a třetí jsme si pohlídali dva body," prohlásil Zuccarello.
Detroit vyhrál jen tři z posledních 14 zápasů a gólman Howard čeká na výhru dokonce 16 utkání. "Musíme pracovat jeden za druhého a doufat, že se to brzy otočí k lepšímu," prohlásil útočník Red Wings Dylan Larkin.

Blue Jackets potvrdili formu
Dvougólový večer prožil stejně jako Zadina také dánský útočník Oliver Bjorkstrand, který ale byl na vítězné straně. Columbus se díky němu radoval už ze šestého vítězství za sebou. Třemi asistencemi se pod úspěch Blue Jackets podepsal také forvard Pierre-Luc Dubois.

Bjorkstrand dal vítězný gól proti Winnipegu

Winnipeg přitom v Columbusu třikrát vedl. V páté minutě udeřili Blue Jackets poprvé po dorážce Masona Appletona. Za 88 sekund odpověděl po průniku obránce Seth Jones. V 18. minutě vrátil hostům náskok tečí střely Anthonyho Bitetta Kyle Connor, který si připsal 25. trefu v sezoně.
Po 88 sekundách druhé části po kombinaci s Duboisem prostřelil Laurenta Brossoita mezi betony Bjorkstrand, ve 36. minutě ale Blue Jackets inkasovali v oslabení. Elvise Merzlikinse překonal od modré čáry Neal Pionk.
Ještě před druhou pauzou ale srovnal také v početní výhodě po Duboisově střele Gustav Nyquist, který doklepl puk do prázdné branky. V čase 54:22 rozuzlil zápas Bjorkstrand, který ustál u mantinelu tvrdý hit Dmitrije Kulikova, natlačil se před Brossoita a prostřelil jej na bližší tyč.
"Našli jsem způsob, jak pokaždé odpovědět na vedení soupeře a pokračovali jsme v naší hře. Odvedli jsme dnes dobrou práci," pochvaloval si Bjorkstrand, který se vrátil ve velkém stylu po třináctizápasové absenci kvůli zranění.
Dal v obou zápasech po comebacku po dvou gólech a povedlo se mu to dokonce potřetí za sebou, protože se dvakrát prosadil i v posledním vystoupení před měsíční absencí. A stal se vůbec první hráčem v klubové historii, který dvakrát skóroval ve třech utkáních v řadě.