3-stars-12-4

Skvělá forma posledních dnů vynesla Radku Faksovi z Dallas Stars titul třetí hvězdy týdne NHL. První hvězdou byl vyhlášen Blake Wheeler z Winnipeg Jets, za ním se umístil gólman Montreal Canadiens Carey Price.

Třiadvacetiletý Faksa chytil životní formu, když vévodil lize v počtu gólů (5+2) a měl také +7 bodů při čtyřech výhrách Stars, kteří po bídném úvodu sezony šplhají vzhůru (16-10-1, 33 bodů).
Faksa zaznamenal 28. listopadu první hattrick kariéry, když všechny branky do sítě Vegas Golden Knights nahustil do 6 minut a 46 vteřin druhé třetiny. Druhá a třetí trefa padly v rozmezí osmi vteřin.
O dva dny později měl Faksa bilanci 1+1 při výhře 4:3 v prodloužení s Chicago Blackhawks. Gól přidal i 2. prosince při další výhře s Blackhawks, tentokrát v poměru 3:2 na nájezdy a asistenci měl, když Dallas vyhrál 3. prosince nad Colorado Avalanche 7:2.
V produktivitě Stars je Faksa pátý s bilancí 10+6 z 26 utkání.
Wheeler oceněný titulem první hvězdy zaznamenal 10 bodů ve čtyřech zápasech Jets, Price pro změnu oslnil čtyřmi výhrami, úspěšností zákroků 95 procent a průměrem obdržených branek 1,50.