Eaves dal Chicagu hattrick, Dallas slavil

Nedává góly moc často, ale tentokrát to stálo za to. Patrick Eaves zazářil hattrickem v ostře sledovaném souboji s Chicago Blackhawks. Dallas Stars díky jeho nečekanému příspěvku ovládli led a vyhráli 4:2.

Eaves vstřelil druhý hattrick kariéry v průběhu první třetiny. "Hrál jsem s výjimečnými hráči a všechno se seběhlo dost rychle," prohlásil Eaves, který se objevil na křídle elitního útoku s Tylerem Seguinem a Jamiem Bennem. "Prostě jsem se snažil jen přispět," řekl Eaves.

Blackhawks dokázali zdramatizovat utkání díky trefám Duncana Keitha a Patricka Kanea ve třetí třetině. Gólman Kari Lehtonen z Dallasu ale předvedl 44 zákroků, včetně 19 v poslední části, kdy byli Stars přestříleni v poměru 21:2.

Stars (75 bodů) vyhráli pět z minulých šesti zápasů a přimkli se na jeden bod k Chicagu, které sice nadále kraluje Centrální divizi, ale Dallas odehrál o tři zápasy méně.

"Nebyli jsme pořádně připraveni," řekl nejproduktivnější hráč sezony Patrick Kane. "Dali nám gól ve hře pět na pět, 4 na 4 a dva v přesilovce."

Gólman Blackhawks Corey Crawford dostal čtyři góly z 18 střel a nahradil ho Scott Darling. "Strašná, hrozná první třetina," zuřil trenér Chicaga Joel Quenneville. "Ve druhé třetině jsme ale přestali krvácet a třetí už odehráli docela dobře."

Domácí Patrick Sharp, který strávil deset sezon v Chicagu, odehrál 800. zápas v NHL. "Trochu se mi třásly nohy, nějakou dobu jsem něco podobného necítil. Diváci mě ale podrželi a nakonec to byl stejný zápas jako ty předchozí."