Oilers zdolali Sharks, v sérii srovnali stav

Edmonton přehrál San Jose 2:0, obě branky vstřelil při vlastním oslabení

Edmonton Oilers - San Jose Sharks 2:0 (Stav série: 1:1)

Důraznou odpověď na první nevydařený zápas si připravili hráči Edmontonu, kteří přehráli San Jose 2:0 a v sérii vyrovnali na 1:1 na utkání. Oba týmy se nyní stěhují do Kalifornie k dalším dvěma soubojům.

Oilers se dočkali vůbec první výhry v play off od roku 2006, kdy postoupili až do finále Stanley Cupu. Velkou zásluhu na triumfu měla skvělá hra Oilers při vlastním oslabení.

Edmonton totiž vstřelil oba své góly ve chvíli, kdy měl na ledě pouze čtyři hráče. Nejprve v čase 20:42 udeřil důrazný útočník Zack Kassian.

Deset minut před koncem pak ve vlastní třetině vybojoval kotouč Connor McDavid, přebruslil celé hřiště a střelou mezi betony Martina Jonese uklidnil svůj tým. Pro mladého kapitána to byl první gól v play off v kariéře.

Sharks se v ofenzivě trápili. Sice hráli dohromady šestkrát přesilovku, celkem ale na branku Oilers vyslali pouze 16 střel. Gólman kanadského týmu Cam Talbot tak mohl oslavit čisté konto.

Velký rozdíl byl rovněž v nasazení obou celků. Zatímco hráči Edmontonu dohromady nastřádali 41 hitů, v případě Sharks jich bylo pouze 21.

Hrdina zápasu: Connor McDavid (EDM)

Edmontonský kapitán byl všude. Skvěle pracoval v oslabení, navíc vstřelil uklidňující druhou branku.