Ducks vyhráli pošesté za sebou, Andersen má nulu

Napsal Michael Langr / NHL.com

Ani ve druhém zápase nenašli hráči Calgary Flames cestu jak vyzrát na Anaheim Ducks. V Honda Center opět kralovali domácí vyslanci Kalifornie.

Dánský gólman Frederik Andersen díky třiceti zásahům získal první nulu ve Stanley Cupu. A jeho tým si v šestém zápase play off za sebou připsal šestou výhru.

Ve vyřazovací části vyhrál Anaheim šest zápasů v řadě poprvé od roku 2003, kdy se nakonec dostal až do finále Stanley Cupu. V první třetině otevřel skóre Matt Beleskey, v závěrečné části zvyšoval náskok Hampus Lindholm a do prázdné branky Flames přidal třetí trefu Nate Thompson.

Ducks skvěle pokryli nejlepší útočníky Calgary. Sean Monahan, Johnny Gaudreau ani uzdravený navrátilec Jiří Hudler neměli 50 minut žádnou střelu na branku.

V součtu se základní částí vyhrál Anaheim nad Calgary už nevídaných 21 domácích zápasů v řadě. Pozitivem pro Flames je aspoň to, že po úvodní porážce 1:6 byl druhý zápas o něco vyrovnanější.

"Ukázali jsme, že s nimi můžeme držet krok, ale potřebujeme tak hrát celých 60 minut," tvrdil podle Calgary Sun před kanadskými odvetami obránce Kris Russell.

Třetí zápas série se hraje v úterý v Calgary.