kase

Deseti duely pokračovala ve čtvrtek NHL. A pořádně byli vidět dva čeští útočníci. Ondřej Kaše a Tomáš Hertl shodně zazářili gólem a asistencí, čímž pomohli svým celkům k vítězstvím. Na cenné jubileum dosáhl kouč Dallas Stars Ken Hitchcock, který oslavil 800. výhru v soutěži.

New York Islanders - Anaheim Ducks 4:5 po prodl.
Sérii tří porážek v řadě ukončili hráči Anaheimu, kteří vyhráli na ledě New York Islanders 5:4 po prodloužení. Hvězdou duelu se stal obránce Hampus Lindholm.
Švédský zadák ve svém 325. startu v NHL oslavil první hattrick. Lindholm se trefil v první i druhé třetině, parádní výkon korunoval vítězným gólem v páté minutě prodloužení.
"Necítím se nějak výjimečně, jsem především rád, že jsme dokázali vyhrát," prohlásil Hampus Lindholm po zápase. "Až časem asi docením, že se mi povedlo něco speciálního."
Velice dobrou formu potvrdil i útočník Ducks Ondřej Kaše. Mladý Čech v čase 9:54 svým osmým gólem v sezoně zvyšoval náskok kalifornského týmu na 2:0, navíc si připsal i druhou asistenci na vítěznou branku v prodloužení. Kapitán Ryan Getzlaf se pak na výhře podílel čtyřmi nahrávkami.
V dresu domácích nasbírali po třech bodech produktivní útočníci John Tavares a Josh Bailey, na triumf to ale tentokrát nestačilo.

San Jose Sharks - Vancouver Canucks 5:4 po prodl.
Ve velkou přestřelku se proměnilo utkání mezi San Jose a Vancouverem. Z triumfu 5:4 po prodloužení se nakonec radovali domácí, kteří tak ukončili sérii dvou proher v řadě.
Významný podíl na úspěchu kalifornského týmu měl útočník Tomáš Hertl. Český reprezentant nejprve v čase 38:56 zužitkoval přesilovou hru, ve druhé minutě prodloužení pak připravil vítěznou branku pro Kevina Labance. V sezoně má Hertl na kontě už 21 bodů.
V dresu Sharks zazářil veterán Joe Thornton, jenž ke dvěma gólům připojil i jednu asistenci. V dresu Canucks pak jedním gólem potvrdil roli lídra Brock Boeser, pro něhož to byl 19. zásah v ročníku.

Boston Bruins - Winnipeg Jets 2:1 po nájezdech
Výhodu domácího prostředí zužitkoval Boston, který před zraky svých fanoušků udolal Winnipeg 2:1 po nájezdech a připsal si třetí triumf v řadě.
V zápase měli výrazně navrch oba brankáři. Domácí Tuukka Rask zapsal 37 úspěšných zákroků, hostující Connor Helleybuck pak 32.
Jako první se prosadili domácí, když se trefil ve 49. minutě obránce Torey Krug. Na druhé straně ale během necelé minuty vyrovnal Patrik Laine a duel dospěl až k nájezdům.
V jejich druhé sérii se na domácí straně prosadil David Pastrňák, rozhodující trefu ale obstaral o chvíli později zadák Charlie McAvoy.
"Nechtěl jsem tým zklamat," vysvětlil po duelu McAvoy. "Naším cílem bylo získat dva body a jsem rád, že se na mě trenéři mohli spolehnout."

Nashville Predators - Carolina Hurricanes 1:4
Cenný skalp si připsali hráči Caroliny, kteří zvítězili na půdě Nashvillu přesvědčivě 4:1 a zapsali čtvrtý triumf z posledních pěti utkání.
Hurricanes předvedli v úvodu zápasu nebývalou ofenzivní smršť. Během šesti a půl minut nasázeli soupeři čtyři góly a dostali se do mimořádně komfortní situace.
Skóre otevřel Derek Ryan, po něm se trefili i Elias Lindholm, Noah Hanifin a Victor Rask. Poslední trefa vyhnala z branky Pekku Rinneho, jehož nahradil Juuse Saros.
"Musíme se na tenhle zápas dívat střízlivýma očima," prohlásil domácí kouč Peter Laviolette. "Nehráli jsme dostatečně tvrdě."
Carolině se povedlo podruhé v klubové historii vstřelit během úvodních sedmi minut čtyři branky. Poprvé to bylo 23. ledna roku 1988, tehdy ještě pod hlavičkou Hartfordu to odnesla Minnesota.
Alespoň čestný úspěch Predators, kteří poprvé od 1. listopadu ztratili dvě utkání v řadě, obstaral švýcarský talent Kevin Fiala.

Dallas Stars - Chicago Blackhawks 4:0
Přesvědčivý triumf oslavili hráči Dallasu, kteří v domácím prostředí přehráli Chicago 4:0 a rázně tak utnuli šňůru tří porážek v řadě.
Dallas dostal do vedení v závěru první třetiny kapitán Jamie Benn, ve druhé části se pak trefili Antoine Roussel a dvakrát Tyler Seguin.
Hostům nedal prostor na reakci výborně chytající Ben Bishop, který si připsal 24 úspěšných zákroků. Trenér Stars Ken Hitchcock oslavil jubilejní 800. výhru v NHL, to se v lize povedlo pouze dvěma trenérům. Legendární Scotty Bowman jich má na kontě 1244, současný kouč Chicaga Joel Quenneville pak 868.

Další čtvrteční zápasy:
New Jersey Devils - New York Rangers 4:3 po nájezdech
Pittsburgh Penguins - Columbus Blue Jackets 3:2 po nájezdech
Tampa Bay Lightning - Ottawa Senators 4:3 po nájezdech
Edmonton Oilers - St. Louis Blues 3:2
Los Angeles Kings - Colorado Avalanche 2:1 po prodl.

Bitva o New York vyzněla pro Devils, kteří doma přetlačili Rangers 4:3 po nájezdech. Rozhodující trefu obstaral ve čtvrté sérii dovednostní soutěže útočník Brian Boyle.
Cenný skalp vydřel Edmonton, jenž udolal St. Louis 3:2. V dresu hostů vyšli bodově naprázdno Češi Vladimír Sobotka a Dmitrij Jaškin, o branky kanadského týmu se postarali Mike Cammalleri, Connor McDavid a Drake Caggiula.
Pozici nejlepšího týmu ligy potvrdila Tampa Bay, která udolala Ottawu 4:3 po nájezdech. Vítěznou trefu zajistil Brayden Point.
Dustin Brown rozhodl gólem v prodloužení o výhře Los Angeles v zápase, který byl pro něj 1000. v kariéře.
1. Hampus Lindholm (ANA): 3 góly, 6 střel, 21:55 čas na ledě
2. Ryan Getzlaf (ANA): 4 asistence, 2 střely, 52% úspěšnost na vhazování
3. Ben Bishop (DAL): 24 úspěšných zákroků, 0 inkasovaných gólů