Ducks poprvé v sérii využili výhody domácího ledu

Poprvé v sérii vyhrál domácí tým. Anaheim Ducks ke dvěma výhrám na ledě Nashville Predators přidali vítězství 5:2 i v Honda Center a ujali se v prvním kole play off Západní konference vedení 3:2 na zápasy.

Sami Vatanen dával na začátku třetí třetiny vítězný gól Ducks, v jejichž brance opět úřadoval dánský gólman Frederik Andersen, který předvedl 26 zákroků.

Další domácí branky přidali Cam Fowler, David Perron, Ryan Garbutt a Ryan Kesler. Šestý zápas se hraje v Bridgestone Areně v pondělí.

Ryan Getzlaf měl za Anaheim dvě asistence, Ducks mají od roku 2013 v pátých zápasech play off bilanci 6:0.

Andersen ve třech startech v play off obdržel dohromady jen tři góly. Od chvíle, kdy vystřídal v brankovišti Johna Gibsona, Anaheim pouze vítězí.

Dánského brankáře v sobotu překonali jen Ryan Johansen a Miikka Salomaki, Andersenův protějšek Pekka Rinne měl 27 zákroků.

Více než 34 minut se přitom hrálo bez branek, než se Johansen a Perron trefili v rozmezí 22 vteřin. Útočník Nashvillu se prosadil krásným bekhendem, domácí hráč pálil od modré čáry a puk odražený od brusle Romana Josiho přeloboval Rinneho.

Vítězná branka padla po Vatanenově trestu za hákování. Finský obránce vyjel z trestné lavice, dostal přihrávku od Jacoba Silfverberga a z brejku krásnou střelou do horního rohu propálil Rinneho.

Salomaki ještě dokázal 6:31 minuty před koncem třetí třetiny snížit na 3:2, když dorážel střelu, kterou vyslal Shea Weber.

V přesilovce ale 3:23 před koncem vrátil domácím dvougólové vedení Fowler. Byl to druhý gól Anaheimu v početní výhodě v této sérii a první od jejího úvodního zápasu.

Kesler pak už jen v 59. minutě do prázdné branky stanovil konečný stav.