tatar 11618

Dvěma trefami se blýskl slovenský útočník ve službách Montrealu Tomáš Tatar, jenže Canadiens patřili v úterý na stranu hostů, takže z nich na ledě Rangers po prohře 3:5 mohl mít jen velmi umírněnou radost. V dresu Ottawy zazářil pěti body útočník Mark Stone a přispěl k obratu proti New Jersey. Hattrick nasázel Ryan O'Reilly.

Tatar na vše nestačil
Prapor za české a slovenské vyslance v nejlepší lize světa držel nejvýše slovenská opora ofenzivy Canadiens Tatar. Sedmadvacetiletý forvard vylepšil svou bilanci v sezoně na 13 bodů z 15 utkání za pět branek a osm nahrávek.
Ani Tatarovy dva zásahy a vedení 3:1 ale nestačily na bodový zisk Montrealu. Za stavu 3:3 totiž posunul Rangers v čase 57:16 k výhře Neal Pionk, o necelou minutu později definitivně rozhodl Mika Zibanejad. Kevin Hayes si v dresu vítězů připsal tři asistence, Henrik Lundqvist předvedl 31 zákroků.
Rangers tak slavili čtvrtou výhru po sobě. "Když máte bilanci, jako jsme měli my, je to brutální. Byli jsme v suterénu téhle ligy," připomněl Hayes. "A to je samozřejmě místo, kde být nechcete. Nechcete vidět svůj tým takhle dole. Dnes jsme ale bojovali a hledali cestu zpátky, jak tomu je po celou dosavadní sezonu."
"Vedli jsme 3:1, ale udělali jsme až příliš individuálních chyb, mentálních chyb," řekl kouč poražených Claude Julien. "Ať už to bylo čímkoliv, bylo to sebezničující."

Tatar otevřel skóre v první minutě utkání

Bez Mrázka, bez bodů
Bez zraněného gólmana Petra Mrázka se musela obejít Carolina. Hurricanes podlehli na ledě St. Louis Blues 1:4, čímž si připsali už pátou porážku za sebou a osmou z posledních 10 zápasů.
Rozdíl ve skóre udělal O'Reilly, který dal tři góly a takřka zdvojnásobil během 60 minut svou dosavadní produkci v sezoně. Už po první třetině byl stav 3:1 pro domácí, při závěrečné hře hostů bez gólmana dal O'Reilly sedmou branku v sezoně a završil hattrick, který byl pro něho prvním v NHL.
"Je to skvělý pocit," pochvaloval si O'Reilly. "Myslím, že mým posledním hattrickem byl ten letos během léta. Když tedy budeme počítat i letní hokej. Tam se mi to povedlo. Jinak bychom se museli vracet až někam hodně dávno. Ale tenhle už je oficiální, což je super."

O´Reilly zazářil hattrickem proti Carolině

Pětibodový Stone
Průšvih s odhalením nahrávky, na níž sedm hráčů týmu při nedávném využití služby Uber nenechalo nitku suchou na asistentovi Martinu Raymondovi, alespoň částečně napravili Senators vysokou výhrou 7:3 nad New Jersey Devils.
Čtyři z nich měli dokonce na výhře velmi vysoký podíl. Bek Thomas Chabot si připsal tři body (1+2), stejně tak i útočník Matt Duchene (0+3), další forvard Colin White přispěl dvěma góly, Chris Tierney dvěma nahrávkami.
Nade všemi ale vyčníval Mark Stone. Šestadvacetiletý útočník se podílel na obratu ze stavu 0:2, který platil v čase 11:20, dvěma góly a třemi asistencemi. O 98 sekund později už bylo právě po Stoneově první trefě večera vyrovnáno a od druhého dějství jasně kralovala na ledě Ottawa.
"Jakmile jsme dali první gól, myslím, že jsme odvedli vážně dobrou práci," uvedl Duchene. "Drželi jsme kladivo dole a neměnili naši hru. Tohle je způsob hokeje, který chceme hrát."
Duchene se vrátil také k nepříjemné události s Raymondem. "Chci využít této příležitosti, abych se mu naprosto upřímně omluvil. Je to skvělý člověk i trenér a naprosto si nezasloužil, co jsme říkali. To je vše, co k tomu nyní mohu říci. A myslím to zcela upřímně za sebe i své spoluhráče."
"Když máte na své straně vedení 2:0, měli byste samozřejmě vyhrát," ulevil si Taylor Hall. "Jenže od poloviny první třetiny nás domácí zcela přehrávali."

Stone oslavil 100. branku v NHL

Golden Knights opět na kolenou
Connor Brown, Mitchell Marner a Nazem Kadri střelou v závěru do prázdné branky zařídili výhru Toronto Maple Leafs nad Vegas Golden Knights 3:1. Frederik Andersen podpořil úspěšné dílo 36 zákroky.
Jediným střelcem hostů byl Cody Eakin scored, Marc-Andre Fleury měl jen 18 zákroků, jenže výrazná střelecká převaha nestačila na lepší výsledek. Golden Knights jsou v Západní konferenci předposlední se 13 body z 15 utkání.
"Hráli jsme dobře. Měli jsme puk pod kontrolou a většinu času jsme kontrolovali také hru," prohlásil Fleury. "Ze spousty zápasů mám pocit, že jsme úspěchu hrozně blízko, přitom ale nedokážeme dosáhnout na dva body. Je to frustrující, ale nesmíme polevit, je potřeba pracovat dál. Ono to přijde."
Vedle další porážky naskočily hostům také starosti s ohledem na zranění nohy forvarda Erika Hauly, jenž musel být ve třetí třetině odvezen z ledu na nosítkách.

Brown otevřel skóre proti Vegas

Jediný bod hostů uhráli Canucks
O jediný bod hostujících týmů se postaral Vancouver, o jehož porážce 2:3 na ledě Red Wings rozhodly až samostatné nájezdy.
Elias Pettersson a Ben Hutton přitom zajistili Canucks dvoubrankové vedení, jenže Detroit načerpal třemi výhrami v předchozích čtyřech duelech patřičné sebevědomí a dokázal zápas otočit.
Justin Abdelkader s Gustavem Nyquistem se postarali o vyrovnání, Dylan Larkin hned prvním nájezdem rozhodl. Jimmy Howard přiložil ruku k dílu 40 zákroky.
"Je skvělý pocit dosáhnout výhry, když takhle špatně do zápasu vstoupíte," pochvaloval si Howard. "Zatím se nám v sezoně zrovna moc podobných obratů nepodařilo."

Pettersson dělovka proti Detroitu

Ostatní zápasy: Kovalchuk pomohl Kings, San Jose přetlačilo Minnesotu
Kings dosáhli na čtvrtou výhru v sezoně, když se připomněl ruský forvard Ilya Kovalchuk. Anaheimu dal pátý gól sezony a přidal i asistenci.
San Jose se tentokrát muselo obejít bez bodového příspěvku Tomáše Hertla, jenž do zápasu ze zdravotních důvodů nezasáhl. Hostující Eric Staal přišel kvůli nemoci o sérii 335 odehraných utkání v řadě. Wild vyrovnali na začátku třetí třetiny z 1:3 na 3:3, pak ale rozhodl Barclay Goodrow.
Tampa Bay porazila Edmonton, pod výhru 5:2 se nejvýrazněji podepsali tříbodoví Nikita Kucherov (2+1) a Steven Stamkos (1+2).
Columbus porazil Dallas 4:1. Hosté prohráli podruhé za sebou, ale ze vzájemných soubojů vyšli jako poražení dokonce už pošesté v řadě.