Do play off lépe odstartovali hosté. Plekanec pomohl Montrealu k výjimce

Napsal Michael Langr / NHL.com

Po prvních čtyřech zápasech play off se hned třikrát radovali hosté. Výjimkou byli Montreal Canadiens, jimž k domácí výhře nad Ottawa Senators pomohl gólem Tomáš Plekanec.

Nelson s Halákem táhli Islanders

Hokejisté Washington Capitals vstupovali do série 1. kola play off jako mírný favorit, první bod na jejich ledě však urvali New York Islanders. Vděčí za to především brankáři Jaroslavu Halákovi a útočníku Brocku Nelsonovi, jenž dal své první dva góly v play off a navíc si připsal asistenci.

Halák, jenž ještě před rokem patřil Washingtonu, pochytal 24 střel domácích, překonal ho pouze Marcus Johansson na konci první třetiny. Pro Islanders bylo klíčové, že jejich brankář pochytal spoustu šancí při nebezpečných přesilovkách Capitals.

"Pokaždé, když to bylo nutné, vytáhl velký zákrok," pochválil slovenského gólmana útočník Josh Bailey, jenž dal gól a přidal nahrávku. "Byl to pro něj dobrý start, právě takové výkony budeme od něj potřebovat."

Montrealu pomohl Plekanec

Jediným domácím celkem, jenž ve středu vyhrál úvodní zápas play off, jsou Montreal Canadiens, kteří zvítězili v prvním utkání 'sousedské série' nad Ottawa Senators 4:3. Canadiens, kteří přišli o P.K. Subbana vyloučeného do konce utkání, dokázali otočit zápas z 0:1 na 2:1 v 15 sekundách druhé třetiny, během kterých skórovali Torey Mitchell a Tomáš Plekanec.

Mužem zápasu však byl útočník Brian Flynn, jenž dal ve svém prvním startu play off gól a připsal si dvě asistence.

Calgary: Výhra v poslední minutě

Báječná jízda Calgary Flames se nezastavila ani v prvním zápase play off, do nějž se tým z Alberty dostal po šesti letech. V prvním utkání zaskočil Vancouver Canucks, kteří ještě na konci druhé třetiny vedli v těsném zápase 1:0. David Jones však v čase 7:59 třetí části vyrovnal a 29,6 sekundy před koncem vystřelil výhru obránce Kris Russell.

Vancouverské hvězdy Radim Vrbata ani bratři Sedinové nebodovali, stejně jako Jiří Hudler z Calgary.

Chicago rozhodlo ve 2. prodloužení

Play off ve svém prvním dnu nabídlo i prodloužení, a to hned dvojité. Až po 87 minutách hry rozhodl o vítězství Chicago Blackhawks na ledě Nashville Predators obránce Duncan Keith, který tvrdou střelou propálil Pekku Rinneho a stanovil konečné skóre na 4:3 pro hosty.

Chicago tak potvrdilo roli zkušeného týmu, který dovede v klíčových momentech překlopit výhru na svou stranu.