Do 5. zápasu mají jít i zraněné opory Blues Backes a Fabbri

Napsal Louie Korac / NHL.com

Kapitán St. Louis Blues David Backes a nováček Robby Fabbri zmeškali vinou zranění velkou část výhry svého týmu nad San Jose Sharks 6:3 ve čtvrtém zápase finále Západní konference.

Kouč Ken Hitchcock však později řekl, že by oba měli být v pohodě, aniž by z taktických důvodů prozradil cokoliv bližšího o jejich problémech.

"Dáme vám vědět během pár dnů," pravil s úsměvem ve tváři. "Ale oba by měli být k dispozici."

Backes chyběl od 15. minuty první třetiny poté, co ztratil stabilitu při forčekinku křídla Sharks Joea Pavelskiho. Kapitán Blues zůstal dlouho na ledě, než se pomalu vydal do kabin. Pak se sice ve druhé i třetí třetině objevil zpátky na scéně, nicméně zůstal jen na lavičce a do statistik si připsal jen osm střídání a 5:34 času na ledě.

"Měl s sebou třásně," culil se Hitchcock. "Roztleskával a fandil. Dělal skvělou práci. Ale pak už jsme byli z jeho hlasu unaveni, tak jsme ho stáhli."

Ale zpět se vší vážností. Přítomnost kapitána alespoň na lavičce byla pro Blues hodně povzbudivá.

"Je jasné, jak významnou částí našeho týmu a celé kabiny je," řekl útočník Alexander Steen. "Uvidíme, jak se bude cítit v dalších dnech, každopádně bude skvělé mít ho zase alespoň na střídačce."

Fabbri, který asistoval u gólu Troye Brouwera na 1:0 a se čtrnácti body vede týmovou produktivitu v play off, dostal hodně tvrdý hit od Tommyho Wingelse poblíž střídačky Blues také už v první třetině. Pak měl trochu problém dostat se na lavičku, jak vrávoral, ale do zápasu se ještě vrátil. Byť to ve třetí třetině bylo jen na dvě střídání.