Devils válí v prodloužení. Zalíbilo se nám, tvrdí Tlustý

Napsal Michael Langr / NHL.com

Gólů moc nedávají, jejich hra zatím nepřináší žádné velké pokoukání. Jednu věc však hokejisté New Jersey Devils zvládají mistrně - prodloužení v novém formátu tří proti třem.

"Zalíbilo se nám," říká český útočník Jiří Tlustý. "Užíváme si to."

New Jersey dokazuje, jak nezbytné bude v nové sezoně sbírat extra body při hře tři na tři. Ze šesti zápasů ještě ani jednou nezvítězilo v normální hrací době, přesto má pět bodů a drží se na distanc od středu Metropolitní divize i Východní konference.

"Vyhrávat v prodlouženích bude letos důležité," připomněl Tlustý.

Proti minulé sezoně je to velký rozdíl. V ročníku 2014-15, kdy se ještě hrálo prodloužení čtyři na čtyři, v nich Devils (bez penaltových rozstřelů) šestkrát prohráli a zvítězili jen jednou. Sečteno, nebo spíš odečteno i s nájezdy, jim v tabulce chybělo 14 ztracených bodů, které je mohly dostat do hry o play off.

Teď se zdá, že pro ně bude prodloužení ještě důležitější. Mladý tým hraje těsné zápasy s malým množstvím gólů a v nové sezoně dovedl do nastavení hned polovinu svých duelů. A v pětiminutovce tří proti třem získal další dva body.

Poprvé v pětiminutovém nastavení gól nepadl a Devils pak podlehli San Jose Sharks 1:2 po nájezdech. Podruhé v neděli už uspěli, když v Madison Square Garden rozhodl Lee Stempniak o výhře 2:1 nad New York Rangers. A stejným způsobem - v brejku tří na jednoho poté, co na útočné modré upadl český útočník Martin Hanzal - vyhráli i prodloužení úterního zápasu s Arizona Coyotes, které rozhodl obránce Adam Larsson.

"Pro diváky ty naše domácí zápasy asi tak atraktivní nejsou. My hodně sázíme na bránění, v první třetině byly ty střely snad čtyři jedna nebo čtyři dva. Ale pro nás jsou důležité body, musíme pokračovat takhle a nemůžeme koukat na to, jestli to vypadá dobře, nebo ne," říkal Tlustý po výhře nad Arizonou.

Heslem New Jersey pro tuto sezonu je 'Relentless', což znamená vytrvalý, neúnavný nebo houževnatý. Všechny tyto vlastnosti zatím zdobí Devls v prodloužení, kdy větší vytrvalost a energie často rozhoduje. Pokud jim to vydrží, mohou dopadnout lépe než papírové předpoklady před sezonou, které je stavěly do role outsiderů Východní konference.