Devils uctili Brodeura defenzivním představením

Jako za starých dobrých časů, kdy trápili soupeře úpornou defenzivní taktikou, odehráli duel s Edmonton Oilers hokejisté New Jersey Devils. Výhrou 2:1 tak stylově uctili legendárního gólmana Martina Brodeura, jehož dres s číslem 30 byl před utkáním vyvěšen ke stropu Prudential Center v Newarku.

"Mám radost, že jsme společně zažili úspěch a získali krásné vzpomínky," prohlásil za ovací fanoušků Brodeur. "Devils jsou fantastický tým a já doufám, že budou úspěšní ještě hodně dlouhou dobu."

Sedminásobný účastník All-Star Game a čtyřnásobný vítěz Vezina Trophy drží rekordy NHL v počtu výher (691), čistých kont (125), odehraných utkání mezi gólmany (1 266) a také v počtu minut (74 439). Osmkrát během kariéry vychytal více než 40 vítězství za sezonu. V play off Brodeur figuruje na prvním místě v čistých kontech (24) a na druhém v počtu výher (113).

Brodeurův ceremoniál trval takřka hodinu a byli mu přítomni i bývalí spoluhráči Patrik Eliáš a Ken Daneyko. Slávu si nenechal ujít ani komisionář NHL Gary Bettman, promluvil také Lou Lamoriello, který byl generálním manažerem Devils po dobu Brodeurovy kariéry a až loni se stěhoval do Toronto Maple Leafs.

O vítězství se pak postaral v přesilovce ve třetí třetině Reid Boucher, zatímco Brodeurův nástupce mezi tyčemi Devils Cory Schneider pomohl 19 zákroky. New Jersey tak přerušilo třízápasovou sérii porážek.