Devils srazili Blue Jackers, rozhodl Smith-Pelly

Hráči New Jersey Devils využili výhodu domácího ledu, když zvítězili nad Columbus Blue Jackets 2:1. Vítěznou branku obstaral útočník Devante Smith-Pelly.

Devils díky výhře udrželi naději na postup do play off, v tabulce Východní konference figurují na desátém místě. Jejich ztráta na osmý Detroit činí devět zápasů před koncem základní části šest bodů.

Triumf nad Columbusem se ovšem nerodil lehce. New Jersey se sice zásluhou Reida Bouchera ujalo už v 5. minutě vedení, v úvodu druhé třetiny ale vyrovnal Jard Boll.

Následovaly taktické šachy, kdy měli navrch především oba brankáři. Střelecky aktivnější byli hosté, z vítězství se ale nakonec radovali domácí.

Ve 49. minutě převzal Devante Smith-Pelly puk od Adama Larssona a svou 13. trefou v sezoně zajistil pro své mužstvo důležitý triumf.

"Proti Devils není snadné hrát," prohodil útočník Columbusu Jared Boll. "Dobře vyplňují střed hřiště, složitě se proti nim vytváří šance a střelecké příležitosti. My je měli, ale nevyužili."