Devils opět zavřeli obranu, Kinkaid má první nulu

Napsal Joe Yerdon a Michael Langr / NHL.com

Hokejisté New Jersey Devils trápí soupeře perfektní defenzivou jako za starých časů. A ani jim nevadí, že hráli dva zápasy ve dvou dnech po sobě.

Ani ne 24 hodin po sobotní výhře na ledě Philadelphia Flyers (2:1 po prodloužení) si v neděli odpoledne poradili s Los Angeles Kings. Na vítězství jim stačil jediný gól, který dal na začátku první třetiny v přesilovce obránce David Schlemko.

Brankář Keith Kinkaid totiž pochytal všech 28 pokusů soupeře a poprvé v kariéře vychytal v NHL čisté konto. Devils tak dostali ve dvou víkendových utkáních jediný gól a vylepšují si pozici na hraně postupu do play off. Aktuálně mají bilanci 29-21-7 a s 59 body se vytáhli na třetí místo v Metropolitní divizi.

Kings, kteří dali v úterý devět gólů na ledě Boston Bruins a v pátek dobyli Madison Square Garden výhrou 5:4 v prodloužení nad New York Rangers, tentokrát navzdory několika velkým šancím vyšli naprázdno. Přestože Jhonas Enroth podal v brance při zranění jedničky Jonathana Quicka velmi solidní výkon a připsal si 17 zákroků. Na lavičce ho jistil slovenský brankář Peter Budaj, jenž chytal v pátek s Rangers.

Kings naopak opustil jeho krajan - útočník Marián Gáborík se zraněním v dolní části těla odletěl z tripu po Východním pobřeží do Los Angeles na další vyšetření a chybět možná bude delší dobu.

Další zápas čeká kalifornský celek v úterý v hale Washington Capitals. Devils hrají ten samý den doma s Philadelphií.