Detroit zabral, výhru nad Wild trefil Sheahan

Důležité vítězství si v boji o play off připsali hráči Detroit Red Wings, kteří na svém ledě přetlačili celek Minnesota Wild 3:2.

Red Wings v utkání ani jednou neprohrávali, od úvodních minut měli navrch, což se projevilo i ve statistice střel na branku. Na branku hostů letělo 29 puků, domácí gólman Jimmy Howard musel krotit 22 střel soupeře.

"Bojujeme, protože víme, že nám jde o všechno," prohlásil útočník Detroitu Gustav Nyquist. "Víme, že máme osud ve vlastních rukou. Dokud budeme vyhrávat, bude to fajn."

Střelecký účet zápasu otevřel ve 13. minutě domácí Dylan Larkin, vedení Detroitu ještě navýšil v úvodu druhé části Tomáš Tatar. Hosté se prosadili až v závěru prostřední třetině, přesně mířil Jonas Brodin.

Ve třetím dějství přidaly oba celky po jednom gólu. Za domácí se trefil ve 43. minutě Riley Sheahan, za Minnesotu už pak pouze korigoval deset minut před koncem základní hrací doby Mikael Granlund.

Red Wings díky výhře udrželi krok v boji o postup do play off, v tabulce Východní konference jim aktuálně patří devátá příčka.