Souhrn: Mrázek vychytal druhou nulu v řadě

Pondělní zápasy: Petr Mrázek zazářil druhým čistým kontem v řadě, Frk asistoval

Napsal NHL.com/cs

Skvělou momentální formu osvědčil v pondělním programu NHL Petr Mrázek. Brankář týmu Detroit Red Wings pochytal všech 37 střel a v duelu proti New Jersey Devils oslavil druhé čisté konto v řadě. Asistencí přispěl k úspěchu útočník Martin Frk. Jubilejní desátý triumf za sebou zkompletoval celek Colorado Avalanche, jenž uspěl na ledě Toronto Maple Leafs.

New Jersey Devils - Detroit Red Wings 0:3
V jednoznačnou záležitost se proměnil duel mezi New Jersey a Detroitem, z vítězství 3:0 na ledě soupeře se nakonec radovali Red Wings.

Hlavní hvězdou zápasu se stal český brankář Petr Mrázek, který pochytal všech 37 střeleckých pokusů soupeře a oslavil druhé čisté konto v řadě.

"Snažím se získávat sebevědomí pokaždé, kdy se objevím na ledě," vysvětlil Petr Mrázek. "Spoluhráči odvedli výbornou práci, několik střel zblokovali, soupeř dvakrát trefil tyč. Měl jsem i trochu štěstí."

O branky Detroitu se postarali Tyler Bertuzzi, David Booth a Dylan Larkin. Na druhou trefu hostů si připsal asistenci útočník Martin Frk, pro kterého to byl už 17. bod v této sezoně.

Mrázek zářil především ve druhé třetině, kdy nejprve vyrážečkou zastavil střelu Pavla Zachy v přesilové hře, následně si poradil i s dělovkou Briana Boylea. Zcela po zásluze byl vyhlášen první hvězdou večera.

Toronto Maple Leafs - Colorado Avalanche 2:4

Fantastickou aktuální formu potvrdilo Colorado, které zvítězilo na ledě Toronta 4:2 a oslavilo už desátý triumf v řadě.

Pro tým z Denveru se jedná o druhou nejdelší sérii v klubové historii, maximem Avalanche je dvanáct výher, na které dosáhli v období ledna a února roku 1999.

"Cítíme se perfektně," ulevil si spokojeně brankář Colorada Jonathan Bernier. "Hráli jsme tvrdě, nedělali chyby a výhru bereme zaslouženě."

Utkání bylo dlouho velice vyrovnané, do třetí části šly celky za nerozhodného stavu 2:2. V čase 52:17 však svým devátým gólem v sezoně rozhodl o výhře hostů Blake Comeau, pojistku pak přidal v poslední minutě základní hrací doby kapitán Gabriel Landeskog.

Avalanche výhra vynesla už na sedmé místo tabulky Západní konference.

Minnesota Wild - Ottawa Senators 3:1

Roli velkého favorita splnili hráči Minnesoty, kteří před svými fanoušky přehráli Ottawu 3:1 a dosáhli na čtvrtou výhru z posledních pěti utkání.

Wild se mohli opřít o spolehlivý výkon brankáře Alexe Stalocka, který pochytal 37 střel soupeře. Překonal ho pouze v polovině utkání útočník Matt Duchene.

Domácí už ale v tu chvíli vedli, po pouhých 45 vteřinách totiž otevřel skóre Zach Parise. Další branky přidali Jason Zucker a Mikael Granlund.

Finský reprezentant osvědčil skvělou formu, když v posledních dvanácti utkáních posbíral už 15 bodů.

Chicago Blackhawks - Tampa Bay Lightning 0:2

Trápení Chicaga nebere konce, Blackhawks doma podlehli Tampě Bay 0:2 a utrpěli už třetí porážku v řadě. Ta Chicago drží až na dvanáctém místě tabulky Západní konference.

Domácí hráči nedokázali za celý duel překonat brankáře Andreie Vasilevskiyho. Ten si připsal 40 zákroků a oslavil sedmé čisté konto v sezoně, což je mezi všemi brankáři sezonní maximum.

"Pro celý tým je to velké vítězství," prohlásil Vasilevskiy. "Máme teď mnohem větší sebevědomí, ale už se musíme soustředit na příští zápas."

O góly hostů se postarali Chris Kunitz, jenž udeřil v oslabení, a Yanni Gourde. V dresu Chicaga vyšel popáté v řadě bodově naprázdno kapitán Jonathan Toews.

Arizona Coyotes - New York Islanders 3:2 po prodl.

Druhou výhru v řadě urvala Arizona, která v domácím prostředí udolal New York Islanders 3:2 po prodloužení. Vítěznou trefu obstaral Nick Cousins.

Pro mladého útočníka to byl druhý gól v zápase, trefil se totiž rovněž v čase 12:20, kdy střelecký účet zápasu otevřel. V dresu hostů se blýskl dvěma zásahy Anthony Beauvillier.

V brance Islanders nechyběl slovenský reprezentant Jaroslav Halák, který si dohromady připsal 30 úspěšných zákroků a výrazně svému týmu pomohl alespoň k zisku jednoho bodu.

Calgary Flames - Buffalo Sabres 1:2 po prodl.

Velkým překvapením skončil souboj Calgary s Buffalem, kanadský tým totiž na svém ledě podlehl outsiderovi 1:2 po prodloužení a prohrál podruhé v řadě.

O výhře Sabres rozhodl v čase 61:30 Jack Eichel, pro kterého to byl už 19. zásah v této sezoně. Buffalo se dočkalo úspěchu po dvou nezdarech.

Jediný gól Flames obstaral po osmi minutách hry Matthew Tkachuk, za pouhých 24 vteřin ale srovnal účty Scott Wilson.

Dramatický duel pak bez dalších branek dospěl až k prodloužení, kde získali bod navíc hosté.