Dění v NHL: Gáborík zazářil, Jágr je nemocný

Napsal Michael Langr / NHL.com

Poslední šampioni Los Angeles Kings potřebují každý bod, aby se protlačili na postupové pozice do play off, kde by mohli obhajovat loňský Stanley Cup.

Zatím tam stále nejsou, ale drží stejný počet bodů jako třetí tým Pacifické divize Calgary Flames (74) a jsou jen dva body za držitelem druhé divoké karty Winnipeg Jets, na které mají zápas k dobru.

Vděčí za to i Mariánu Gáboríkovi, jenž dvěma góly dovedl čtvrteční zápas s Montreal Canadiens do prodloužení a úspěšně provedenou penaltou v rozstřelu se pak zasloužil i o druhý bod.

Slovenský útočník otevřel skóre zápasu ve 4. minutě a 45 sekund před koncem třetí třetiny vyrovnal na 3:3. Duel dospěl do nájezdů, v nichž skóroval Gáborík, Jeff Carter i Anze Kopitar. Kings přitom měli v penaltách špatnou bilanci 1-7 a nehráli je od 17. ledna.

"Docela dlouho jsme nájezdy neměli. Možná tam bylo nějaké sebevědomí, že to dokážeme," řekl Gáborík, první hvězda zápasu. "Máme štěstí, že se nám to povedlo. Dva body se hodí a musíme vyhrávat dál."

Slovenský kanonýr upravil dvěma zásahy svou bilanci v sezoně na 19 gólů a 36 bodů v 51 utkáních. Koncem února si připsal jediný bod v osmi zápasech, ale v posledních dvou startech bodoval celkem třikrát.

Jágr má opět virózu

Dva dny poté, co se v jednom zápase zranili oba brankáři Roberto Luongo a Al Montoya, má tým Florida Panthers další problém. Obránci Erik Gudbranson s Williem Mitchellem a útočník Jaromír Jágr vynechali čtvrteční zápas s Dallas Stars kvůli viróze.

Oslabení Panthers, za něž chytal až třetí gólman v běžném pořadí Dan Ellis, nestačili na Dallas Stars. Po prohře 3:4 po nájezdech berou bod a mají na poslední postupující celek Východní konference Boston Bruins stále dvoubodové manko, přičemž odehráli už dva zápasy navíc.

"Tenhle bod je velký. Nejsem z těch, kteří hledají výmluvy, ale tentokrát to s námi před zápasem nevypadalo moc dobře," řekl floridský trenér Gerard Gallant. "Zjistili jsme, že kluci jsou nemocní, nepřijedou na zápas. A čtyři další hráli s oslabení."

Třiačtyřicetiletý Jágr má v probíhající sezoně virózu už podruhé, čelil jí i v zimě jako hráč New Jersey Devils. V lednu navíc léčil příušnice. Přesto z celého ročníku vynechal jen tři utkání.