Defenzivní duel rozhodl pro St. Louis Brouwer

Byla to defenzivní podívaná se vším všudy. V souboji Nashville Predators se St. Louis Blues dlouho dominovali oba brankáři, kouzlo toho domácího zrušil až v samotném závěru útočník Troy Brouwer. Ten tak zajistil St. Louis Blues vítězství 1:0.

Do konce základního hrací doby zbývalo pouhých 65 sekund, když mohl hostující útočník Brouwer zvednout ruce ke stropu haly. Právě překonal výtečně chytajícího brankáře Pekku Rinneho a nasměroval svůj tým k cennému vítězství.

"Podařilo se nám několikrát vybojovat puk ve vlastním pásmu a rychle ho dostat na druhou stranu, címž jsme soupeři znemožnili střídání," vysvětloval Brouwer. "Pokud udržíte soupeře na ledě delší dobu, je to klíč k úspěchu."

Tím ovšem byl i výkonem hostujícího brankáře Brianna Elliota. Gólman St. Louis Blues zneškodnil všech 15 střeleckých pokusů Predators a připsal si vůbec první čisté konto v sezoně.

"Ve druhých a třetích třetinách hrajeme o mnoho lépe," pochvaloval si trenér vítězů Ken Hitchcock. "Z posledních tří utkání byl tohle náš jednoznačně nejlepší výkon."

St. Louis Blues se tak po dvou porážkách vrátili na vítěznou vlnu, ve vyrovnané Západní konferenci drží třetí příčku. Především ale dokázali ukončit téměř 146 minut dlouhé čekání na vstřelený gól.