Souhrn: Tři body Pastrňáka Bruins na výhru nestačily

Boston podlehl Winnipegu v nájezdech, Philadelphia vyhrála popáté za sebou

Napsal NHL.com/cs @NHLcz

Tři zápasy měla v úterý na programu NHL. Hlavní slovo v češtině patřilo Davidu Pastrňákovi, jenž byl v dresu Boston Bruins u všech branek svého týmu v duelu s Winnipeg Jets. Gól a dvě nahrávky však nestačily k výhře, kanadský celek slavil po vítězství 4:3 po nájezdech.

Přes skromnější produkci jedné asistence tak mohl mít větší důvod ke spokojenosti Jakub Voráček, který si na ledě New York Rangers vychutnal už pátou výhru Philadelphia Flyers v řadě. Columbus Blue Jackets podlehli celku Buffalo Sabres 4:5.

Pastrňák u všech gólů Bruins

Winnipeg potvrdil, že třikrát za sebou neprohrává. Jets si od začátku sezony dosud nepřipsali tři neúspěchy v řadě a nestalo se jim to ani tentokrát.

Patrice Bergeron otevřel skóre, hosté sice vyrovnali v přesilovce, když se trefil Josh Morrissey, ale další úspěšně sehraná početní výhoda znamenala díky Pastrňákově gólu opět vedení Bruins. Branka číslo 28 pro českého forvarda v této sezoně přišla pro Pastrňáka již typicky po nekompromisní ráně bez přípravy z kruhu pro vhazování.

Ve druhé třetině gól nepadl, na startu té třetí přišel obrat Jets, když se dvakrát během 34 sekund prosadil Kyle Connor. "Věci tam nabraly rychlý spád. Při prvním gólu jsem se dostal do brejku, při druhém jsem jen dokončil skvělou práci Blakea Wheelera a Marka Scheifeleho," řekl Connor.

Bergeron pak v 52. minutě s Pastrňákovým přispěním vyrovnal, jenže poslední slovo měl opět Connor. Byl totiž jediným úspěšným exekutorem v nájezdech, při nichž byl mezi neúspěšnými zakončovateli na straně domácích i Pastrňák.

Domácí branku hájil při zdravotních potížích Tuukky Raska slovenský gólman Jaroslav Halák a připsal si 24 zákroků. Jeho protějšek Connor Hellebuyck si vedl o něco lépe, když k vítězství pomohl 36 zásahy.

V dresu vítězů odehrál jen 10 minut a 55 sekund hvězdný Fin Patrik Laine, za 205 zápasů kariéry v základní části odehrál méně pouze jednou. Během druhé třetiny nebyl poslán na led dlouhých 12 minut a měl v ní prostor jen ve třech střídáních.

Flyers i díky Voráčkovi dál válí

Philadelphia potvrdila, že se jí v poslední době na Rangers daří. Flyers je dokázali porazit již pošesté za sebou a dotáhli se na ně na jediný bod ve Východní konferenci. Pořád jich ale ztrácí 10 na poslední postupovou příčku do play off.

Pátá výhra v řadě - nejdelší aktuální povedená série v celé lize - znamená ale další porci sebevědomí navíc. Tolikrát za sebou si vítěznou radost v této sezoně zatím Jakub Voráček a spol. vychutnat nemohli.

Právě český forvard měl prsty v jediném gólu zápasu, který vstřelil už po 100 odehraných sekundách díky úspěšné dorážce Oskar Lindblom. Voráček má nyní na kontě 50 zápasů a 40 bodů za 11 gólů a 29 nahrávek.

Anthony Stolarz vychytal svou první nulu v sezoně díky 38 zákrokům, nastoupil přitom poprvé od zranění ve spodní části těla, které utrpěl v polovině prosince při duelu s Vancouver Canucks. Celkem šlo o jeho druhé čisté konto v NHL.

"Body jsou odměnou za odvedenou práci," zdůraznil Stolarz. "Chceme se o ně poprat každý večer. Musíme hrát jako kdyby každé utkání bylo zápasem play off, pokud se chceme ještě vrátit do hry."

Přetahovanou vyhráli Sabres

Nejvíce gólů padlo v úterý v Columbusu, odkud si oba body odvezlo Buffalo po výhře 5:4. Blue Jackets tak poprvé v sezoně ztratili tři utkání po sobě. Nationwide Arena byla dějištěm velké přetahované, po níž se Sabres přiblížili na dva body Pittsburgh Penguins v závodě o druhou divokou kartu a s ní spojený postup do vyřazovacích bojů o Stanley Cup.

Hosty poslal do vedení už ve třetí minutě Evan Rodrigues, o 63 sekund později sice Pierre-Luc Dubois srovnal krok, jenže Sam Reinhart a Tage Thompson vtěsnali ještě do první desetiminutovky další dvě trefy Sabres.

Nick Foligno snížil už po 21 sekundách od návratu ze šaten v přesilovce, stejně krátkou dobu ale potřeboval na bleskovou odpověď Jeff Skinner, aby vrátil Sabres dvoubrankový náskok.

Ten se ještě do druhé pauzy rozplynul, když se mezi střelce zapsali Brandon Dubinsky s Camem Atkinsonem, poslední slovo měl pak v čase 42:12 Conor Sheary, na jehož zápis už nenašli domácí odpověď. "Snažíme se posunout na postupové příčky, takže tohle jsou pro nás samozřejmě ohromně důležité body," pochvaloval si Sheary.

Dvě nahrávky si v dresu Sabres připsal mladý švédský bek Rasmus Dahlin. Jednička posledního draftu tak mezi nejlépe nahrávajícími osmnáctiletými hráči překonala Aarona Ekblada. Dahlin má nyní na kontě ze 49 odehraných zápasů 28 bodů za pět gólů a 23 asistencí.

Více asistencí ve stejném věku posbírali dosud jen Phil Housley (40), Doug Bodger (26), Bobby Orr (25) a Jim Benning (24). V bodech patří zatím Dahlinovi mezi osmnáctiletými hráči historicky šestá příčka. I tomuto přehledu vévodí jeho současný kouč Housley.

Dahlin zároveň zaznamenal svůj šestý vícebodový zápas kariéry. Před 19. narozeninami jich více stihli mezi obránci jen Housley (13) a Orr (8).