krejci 3519

Deset zápasů se odehrálo ve středu v NHL. Hned v šesti se nerozhodlo v základní hrací době. Jedním z nich byl souboj mezi Boston Bruins a Carolina Hurricanes, o jehož vítězi rozhodl v prodloužení český útočník David Krejčí, který si předtím připsal i nahrávku. Svůj první zásah v NHL slavil v dresu Detroit Red Wings mladý útočník Filip Zadina, připravil mu ho Filip Hronek. Asistenci zaznamenal také Ondřej Palát z týmu Tampa Bay Lightning.

Boston nezastavuje
Krejčí rozhodl 16. gólem v sezoně o osmém vítězství Bruins v řadě v TD Garden. Ti navíc prodloužili bodovou sérii už na 17 zápasů. Hurricanes naopak přišli o šňůru pěti výher.
Klíčový moment přišel v čase 61:46, kdy Jake DeBrusk vynikající prací při napadání obral o puk hostujícího beka Justina Faulka, po otočce ho parádně předložil Krejčímu před branku a ten stihl bleskový blafák.
"Jake tam získal puk, udělal výbornou otočku a našel mě," popsal Krejčí. "Výhoda byla při vývoji celé situace na mé straně, gólman šel opačným směrem, takže on (DeBrusk) to pro mě udělal vážně jednoduché."
Krejčí v předchozím průběhu zápasu 41. asistencí sezony pomohl k vyrovnání na 2:2 poté, co Carolina vedla zkraje druhé části 2:0. Shodou okolností připravil gól právě DeBruskovi. Boston dokonal obrat na 3:2, jenže v 53. minutě inkasoval z hole Justina Williamse. Krejčí byl za své povedené vystoupení vyhlášen první hvězdou zápasu.
K výhře dopomohl i slovenský gólman Jaroslav Halák, jenž předvedl 34 úspěšných zákroků. v brance hostů byl na úkor Petra Mrázka jeho parťák Curtis McElhinney.
Bruins naposledy nedosáhli na body 19. ledna, když podlehli New York Rangers 2:3. Jsou nyní šest zápasů od vyrovnání rekordní bodové série klubové historie. Ta je z přelomu let 1940 a 1941. Tehdy Boston mezi 22. prosincem a 23. únorem vyhrál 15 zápasů a zaznamenal osm remíz.
"Věříme sami v sebe," prohlásil útočník DeBrusk. "Vždycky to tak bylo. Je ale každopádně skvělé, když dosáhnete na takové výsledky. Zejména pak v této fázi roku, kdy se každý bod počítá."

Krejčí po přihrávce DeBruska rozhodl v prodloužení

Zadina zajistil bod
Velká chvíle talentovaného střelce přišla v závěru zápasu na ledě Colorada, který byl pro Zadinu čtvrtým v NHL.
V čase 57:43 mu na kruh pro vhazování ideálně nabil Hronek, Zadina se opřel do kotouče a ranou bez přípravy i s přispěním beka Iana Colea, který puk tečoval žerdí hole, propálil Semyona Varlamova.
"Je to skvělé, vážně dobrý pocit. A když vyhrajeme v brzké době i pár zápasů, bude to ještě sladší," uvedl Zadina. "Byla to od Filipa skvělá nahrávka, jsme na sebe zvyklí. Pro mě úžasný moment, jen škoda, že jsme nevyhráli."
Po tomto zásahu v přesilovce na 3:2 pro hosty se zdálo, že šestka loňského draftu by si zároveň mohla připsat i svůj první vítězný gól.
Avalanche, kteří potřebují každý bod v dostizích o postup do play off, však byli proti. I potřetí v zápase srovnali těsné vedení Red Wings, když už o 42 sekund později poslal zápas do prodloužení Tyson Barrie.
V čase 62:29 pak rozhodl o vítězné radosti domácích Nathan MacKinnon. Nahrával mu Mikko Rantanen, který si připsal tři body (1+2). Colorado tak vylepšilo svou hrozivou bilanci v prodloužení z této sezony na 2-11.

Zadina dal po Hronkově přihrávce první gól v NHL

Lightning jasně přehráli i Jets
V konfrontaci dvou předních týmů ligy sice Jets odpověděli v první třetině brzy na vedoucí gól domácích Lightning, u něhož asistoval Palát, jenže pak se ve druhé a třetí dvacetiminutovce prosadil čtyřikrát po sobě nejlepší celek dosavadního průběhu sezony. Tampa Bay tak dosáhla na 12. vítězství z posledních 13 utkání.
Dvěma nahrávkami se na úspěchu podílel jasně nejproduktivnější hráče soutěže Nikita Kucherov. Svou bilanci v sezoně vylepšil už na 108 bodů ze 67 zápasů za 31 gólů a 77 asistencí. Právě 108 bodů je dosavadním klubovým maximem, které stanovil v sezoně 2006-07 jiný útočník Vincent Lecavalier (56+52).
"To je OK," řekl k vyrovnanému rekordu Kucherov. "Jen se snažím každý den pracovat na své hře. Rekord je ale samozřejmě fajn a jsem za něj rád."
Přestože Boston hraje v poslední době výborně, Lightning na něj mají v čele Východní konference plných 17 bodů k dobru. Steven Stamkos a Adam Erne si připsali gól a asistenci, brankář Andrei Vasilevskiy vychytal díky 30 zákrokům svou 10. výhru v řadě.
"Jets jsou těžkým soupeřem, mají tam pár velkých hráčů," poznamenal Kucherov. "Chtěli jsme jen jít na led a hrát tvrdě. Poté, co jsme ve čtvrtek prohráli v Bostonu jsme si přáli uspět zase proti nějakému opravdu dobrému celku, jakým Winnipeg rozhodně je."

Kucherov vyrovnal se 108 body rekord Lightning

Guentzel zachránil Pittsburgh
Penguins, kteří bojují o bytí a nebytí ve Východní konferenci, bodovali popáté v řadě. Z toho potřetí vyhráli. V domácím souboji s Florida Panthers se ale pořádně nadřeli. I proto, že už po 105 sekundách prohrávali.
Jake Guentzel hned na začátku druhé části vyrovnal a v polovině základní doby poslal Pittsburgh do vedení kapitán Sidney Crosby, jenže Vincent Trocheck ještě do druhé přestávky vyrovnal. Skóre 2:2 už se pak ve třetím dějství nezměnilo. V čase 62:44 rozhodl 33. gólem sezony Guentzel po Crosbyho nahrávce.
Hvězdný Crosby byl u všech gólů 'Pens' a přihrávkou na první Guentzelův zásah dosáhl na metu 1200 bodů v základní části NHL. Nyní má na kontě 1202 bodů z 927 utkání za 441 gólů a 761 asistencí. "Je to dobré číslo," podotkl Crosby k zajímavému milníku.

Guentzel po přihrávce Crosbyho rozhodl v prodloužení

Dva góly Fialy na výhru Wild nestačily
Útočník Kevin Fiala se blýskl dvěma trefami v dresu Minnesoty na ledě týmu, za který ještě nedávno hrával. Domácí Nashville Predators však měli poslední slovo a penaltovou výhrou 5:4 se posunuli na třetí místo Západu.
Predators vedli v utkání 1:0 a 2:1, prohrávali 2:3 a ještě chvíli před koncem opět vedli 4:3, ale právě Fiala v čase 57:42 vyrovnal. V nájezdech už ale neuspěl, rozhodl je Ryan Johansen, který byl jediným úspěšným z celkem osmi exekutorů.
"Byla to zábava," hlásil Fiala. "Jen jsme chtěli oba dva body. Ale odvedli jsme dobrou práci a dosáhli alespoň na ten jeden."
Wild, kteří se v Západní konferenci perou o postup do play off, po pěti výhrách za sebou podruhé prohráli, ale posedmé za sebou bodovali.
Ostatní zápasy: Coyotes přišli o vítěznou šňůru, Stars postačil jediný gól
Trhlinku dostaly postupové ambice Arizona Coyotes, kteří po skvělé sérii šesti vítězství nezvládli páté domácí utkání za sebou a podlehli Anaheim Ducks 1:3. Hosté rozhodli dvěma zásahy ve třetí třetině.
Dallas Stars vyhráli třetí zápas po sobě, když porazili Rangers 1:0. Čisté konto vychytal díky 28 zákrokům Ben Bishop, jediný gól obstaral v čase 21:16 John Klingberg.
Stars nastoupili jen s 11 útočníky, neboť Alexander Radulov dorazil pozdě na ranní týmovou poradu a za trest zůstal pouze na tribuně. Tým navíc v polovině třetí třetiny přišel o Radka Faksu, kterého tvrdě zasáhl Mika Zibanejad a byl vyloučen do konce zápasu. Faksa by ale měl být v pořádku a už příště znovu nastoupit.
New York Islanders potřebovali nájezdy, aby udolali nejhorší tým ligy Ottawa Senators po výsledku 5:4. A to i přesto, že po druhé třetině vedl favorit 4:2. V nájezdech uspěli Jordan Eberle a Mathew Barzal, zatímco Thomas Chabot a Bobby Ryan nikoliv.
Hodně se nadřel i další favorit. Tým Columbus Blue Jackets vyhrál na ledě New Jersey Devils rovněž až po nájezdech. Cam Atkinson sice otevřel po 52 sekundách skóre, ale v čase 37:00 vyrovnal Travis Zajac. Atkinson uspěl i v nájezdech, proměnil i Artemi Panarin, Blake Coleman a Drew Stafford byli neúspěšní.
Los Angeles Kings nestačili v posledním duelu úterního programu na Montreal Canadiens a prohráli 1:3. Hosté jsou ve Východní konferenci na pozici druhé divoké karty, když mají stejně bodů jako šestá Carolina i sedmý Pittsburgh. O dva body zpět je Columbus.