hintz  0427

Druhý zápas série mezi St. Louis Blues a Dallas Stars ještě neskončil, ale gólman domácích Jordan Binnington už se dočkal ocenění. V průběhu utkání se totiž objevila nominace na Calder Trophy a právě on v ní figuroval jako jeden ze tří finalistů. Soupeř ale neměl slitování, nastřílel mu tři góly hned v první třetině a díky výhře 4:2 vyrovnal stav série na 1:1.

Pětadvacetiletý Binnington píše krásný příběh. V době supertalentovaných nováčků, kteří dokáží zářit v nejlepší lize světa i během svých teenagerovských let, se mezi smetánku zelenáčů vetřel ve věku 25 let. St.Louis pomohl do play off a i tam září.
[Kompletní pokrytí série St. Louis s Dallasem]
Dallas na něj vyslal v prvním zápase 29 střel, ale uspěl jen dvakrát, což nestačilo. V sobotu Stars už cestu našli. Za úspěchem vedly rychlé góly.
"Nejvíc mě na našem týmu těší, že vždycky ukáže odolnost. Pokaždé se dokážeme sebrat z porážky a do dalšího utkání vstoupit jako daleko lepší tým," těšilo po utkání trenéra Jima Montgomeryho.
Jeho parta ukázala platnost slov především v první třetině, kdy rozhodla o výhře třemi góly. Nejprve v 8. minutě uspěl Roope Hintz, následoval ho ve 14. minutě obránce Miro Heiskanen a i když domácí Colton Parayko brzy snížil, hosté zareagovali ještě rychleji. O 26 sekund později, tedy v čase 14:51, to díky Mattiasi Janmarkovi znovu bylo o dva góly - 3:1.

Stars a Blues dali tři branky ze tří střel za sebou

Hintz pak navíc druhým gólem v 60. minutě přidal pojistku a potvrdil výhru 4:2. Dvaadvaceiletý Fin se tak stal teprve druhým hráčem klubové historie, který dokázal v play off zaznamenat dva dvougólové večery. Před ním to předvedli pouze Steve Christoff a Dino Ciccarelli.
Činili se tedy hlavně mladíci, nezapomínejte totiž, že Heiskanenovi je teprve 19 let! "Hraje pro ně především to, že si opravdu věří. Nebojí se chodit do míst, kde to bolí a díky píli a rychlosti v nich dokáží být úspěšní," chválil Montgomery.
Střelec Hintz už nasbíral v osmi zápasech sedm bodů. Se čtyřmi góly se dělí o pozici nejlepšího týmového kanonýra a celkově o druhé místo v bodech. Zároveň je nejproduktivnějším nováčkem play off celé NHL.
"Každým zápasem je vidět, jak herně dospívá. Vyřazovací část už pár dní běží, ale on je prostě jenom lepší a lepší. Je před ním velká budoucnost," řekl o hráči, který naskakuje s Jasonem Dickinsonem a zkušeným Matsem Zuccarellem, brankář Ben Bishop.

Binnington zlikvidoval šance Benna a Seguina

Zároveň poukázal i na skvělé výkony ještě mladšího Heiskanena, který na rozdíl od Binningtona nominován na Calder Trophy nebyl. Výkony v celé sezoně podával výtečné, ale konkurence gólmana St. Louis a Švédů Eliase Petterssona z Vancouver Canucks a Rasmuse Dahlina z Buffalo Sabres byla prostě příliš silná.
"Je mi to jedno," řekl na toto téma s klidem obránce s číslem 4 na zádech. "Jsou to všechno výborní hráči a já si zase místo toho užívám play off," dodal s nadhledem.
A aby mu to nebylo líto, ještě si mohl vyslechnout slova chvály od Bishopa, která nemusí brát vůbec na lehkou váhu. "Říkám vám, že to jednou dotáhne až do Síně slávy. Je to jeden z nejlepších obránců, se kterými jsem kdy hrál, a to mu je teprve 19 let," vysekl mu solidní poklonu.
Více k tématu: [Stars vyrovnali sérii s Blues]
No a zatímco v šatně hostí bylo veselo, v té domácí byl klid. Důvodem byl hlavně slabý start do utkání. Sedm z prvních osmi střel měli na svědomí hráči Dallasu a své šance navíc dokázali využívat.
"Dneska jsme nebyli tak dobří jako vždycky a oni toho využili," řekl Jaden Schwartz, který pátým gólem v play off snižoval ve 42. minutě na 2:3. "Pak jsme se sice ještě srovnali, ale takové výpadky prostě mít nesmíme," zlobil se.
Teď se tedy jede do Texasu a Blues už si dokázali, že je nečeká nic lehkého. Přesně tak, jak Stars dokázali přijít na recept jak pokořit Binningtona, teď oni budou muset vyzrát na Bena Bishopa.