Dallas našel v závěru porážky důvody k optimismu

Stars v St. Louis prohráli, ale předvedli hodně kvalitní třetí třetinu. Podali jsme dobrý výkon, tvrdil Polák

Napsal Martin Tomaides (iSport.cz) @NHLcz / NHL.com/cs

Celý zápas dotahovali, nakonec se jim to nepovedlo. Hokejisté Dallas Stars přesto nemusí po úvodní porážce na ledě St. Louis Blues v sérii 2. kola play off věšet hlavy. Rozjížděli se sice dlouho, ale povedená závěrečná část pro ně může být důvodem optimismu před druhým zápasem, který se hraje v sobotu odpoledne (od 21:00 SELČ).

"Udrželi jsme se ve hře. Třetí třetina nebyla z naší strany vůbec špatná. Sice jsme dostali rychlý gól, ale to se stane. Nepoložilo nás to a zabrali jsme," hledal pozitiva po porážce 2:3 hvězdný útočník Jamie Benn.

Ten 137 sekund před koncem snížil na konečný stav; víc než dva góly se Stars dát nepovedlo. Přestože ve třetím dějství vyslali na Jordana Binningtona 17 střel, dostávali se do šancí i k dorážkám, dobře chodili před brankoviště. Zaskočení domácí se v téhle dvacetiminutovce zmohli jen na šest střel na branku, před tím přitom měli navrch v poměru 14-12.

Dallasu pomohl i tah kouče Jima Montgomeryho, který posunul norského šikulu Matse Zuccarella do prvního útoku k Tyleru Seguinovi s Alexanderem Radulovem a Benna poslal do druhé lajny k mladíkům Jasonu Dickinsonovi a Roope Hintzovi. Hru Stars to oživilo, stali se jednoznačně lepším týmem.

"Měli jsme dost dorážek, dělali jsme zmatek před Binningtonem. Určitě to neměl snadné," upozornil Montgomery.

"V naší hře toho bylo hodně, co se mi líbilo. Ale byly tam i věci, které je třeba zlepšit. Důraz a nasazení mi nepřišly takové jako s Nashvillem (v 1. kole)."

Texasané měli přitom i solidní vstup do zápasu, po pěti minutách to bylo na střely 5-0 pro ně. Jenže Binnington tlak ustál a v čase 5:57 překonal Robby Fabbri gólmana Bishopa trefou mezi betony.

"Myslím, že mířil jinam a spíš mu to tam sklouzlo. Byl to nešťastný zlom. Ale to se někdy stává," krčil rameny zkušený americký gólman.

[Kompletní pokrytí série St. Louis s Dallasem]

Po téhle ráně se hosté dokázali ještě zvednout, když se prosadil veterán Jason Spezza. Jenže pak zaúřadoval Vladimir Tarasenko. Ruská hvězda dvěma góly olemovala druhou přestávku a Stars 'tekli' o dvě branky.

"Mají dobrý mančaft. Jiný než Nashville. Jakmile vedli 3:1, tak to dokázali zavřít. Mají mé uznání," uvedl Benn směrem k soupeři.

"Byli trpělivější," hodnotil Roman Polák, český obránce Dallasu. "Počkali si na své šance a využili je. Na druhou stranu, my jsme podali dobrý výkon a bojovali jsme. A to je důležité."

Poučení z prvního střetnutí v St. Louis zní: nečekat s enormním nasazením až na poslední třetinu. Pokud Dallas vstoupí do druhého zápasu tak, jak herně uzavřel ten první, má velkou šanci odvézt si z dvojzápasu v Missouri domů aspoň jednu výhru.

Ostatně tak tomu bylo i v 1. kole proti Nashville Predators, jejichž hráči už nyní balí kufry na dovolenou.