Daleyho start v 5. zápase i v sérii je nejistý

Napsal Dan Rosen a Michael Langr / NHL.com

Obránce Pittsburgh Penguins Trevor Daley byl viděn, jak v pátek opouští Amalie Arenu o berlích. Je to důsledek zranění, které utrpěl ve druhé třetině při porážce 4:3 s Tampa Bay Lightning ve 4. utkání finále Východní konference.

Daleyho přirazil k hrazení zákrokem ‚rameno na rameno‘ útočník Lightning Ryan Callahan, když do konce třetiny zbývalo 9:27 minuty. Nebylo zcela patrné, jak se vlastně Daley zranil. Spadl na led, chvíli zůstal ležet, pak se pokusil vstát, ale nemohl. Zatímco hra pokračovala, na kolenou doklouzal k brance, než byla za dvacet vteřin přerušena hra, když se Sidney Crosby dotkl puku.

Daley se nemohl opřít o levou nohu a z ledu mu pomáhal Crosby společně s kustodem.

Daley strávil v play off v průměru na ledě 22:10 minuty a nasbíral šest bodů (1+5). Ve čtvrtém utkání odehrál 10:12 minuty během 15 střídání.

"Je těžké ho nahradit," povzdechl si kouč Penguins Mike Sullivan. "Hrál spoustu minut, klíčové situace. Je složité dohrávat na pět obránců, když přijdete o hráče, jako je Trevor. Když ztratíte beka, který hraje tolik minut, je to mnohem složitější."

Penguins se budou muset v pátém zápase série v Consol Energy Center (hraje se v pondělí ve 2.00 h SELČ) a nejspíš i ve zbytku série, jejíž stav je vyrovnaný 2:2, obejít bez Daleyho. V týmu měl mnoho rolí, chodil na přesilovku i oslabení.

"Je to velká ztráta," řekl obránce Pittsburghu Kris Letang, který hrál vzhledem k Daleyho absenci 31:38 minuty. "Je to náš důležitý hráč, který je na ledě hodně minut, hraje rychle, chodí na přesilovky, oslabení a k tomu je v kabině opravdovým lídrem."

Penguins ale mohou nahradit Daleyho vzhledem k šířce defenzivního kádru. Pokud je zdravý Olli Maatta, pak patří mezi čtyři nejlepší beky týmu. V posledních třech zápasech ale zůstal mimo sestavu, když v prvním utkání série předvedl několik chyb. Ve druhém kole s Washington Capitals vynechal finský obránce tři zápasy se zraněním hlavy.

Další možností pro Sullivana je Derrick Pouliot, podle všeho ale kouč Penguins v případě Daleyho nepřítomnosti využije spíš Maattu.

"Je to velká díra k zacelení," řekl Letang. „Ale máme play off a někdo se může chopit příležitosti."