pageau_senators_042917

Ottawa Senators - New York Rangers 6:5 po 2. prodl. (stav série 2:0)
Hokejisté z kanadské metropole dokonali ve druhém prodloužení velkolepý obrat, nad Rangers vyhráli 6:5 a v sérii druhého kola play off se dostali do vedení 2:0 na zápasy. Nádherný duel, v němž padlo 11 gólů, rozhodl v čase 82:54 svou čtvrtou trefou útočník Jean-Gabriel Pageau.

Hráči z Manhattanu přitom v Canadian Tire Centre po druhé třetině sobotního utkání vedli o dva góly a do stejného náskoku se dostali znovu během třetí třetiny, v níž vsítil druhý gól obránce Brady Skjei. Jenže ten nakonec neměl být hlavním hrdinou skvostného ofenzivního představení obou celků. Pageau, jenž se trefil už v první třetině, tři a půl minuty před sirénou snížil, minutu před koncem vyrovnal a v prodloužení rozhodl.
Senators tak dokonale využili domácího prostředí a do New Yorku poletí s tím, že další dvě výhry je mohou posunout do prvního finále Východní konference od roku 2007.
Zatímco v prvním utkání série byli oba brankáři velkými oporami, to druhé se ani jednomu z nich příliš nevyvedlo. Domácí Craig Anderson končil po 43 zákrocích s úspěšností 89,6 procenta, Henrik Lundqvist pustil šest gólů ze 34 střel (úspěšnost 82,4).
I díky tomu se po první třetině, v níž skóroval ve vlastním oslabení newyorský Michael Grabner a odpověděl mu Pageau, rozjely gólové dostihy. Ve druhém dějství dostali Rangers do vedení Chris Kreider a Derek Stepan, po snížení díky Marcu Methotovi se poprvé prosadil Skjei.
V polovině 2. minuty třetí části opět snížil Mark Stone, jenže ani ne čtyři minuty se znovu trefil Skjei, který před tím zastavil ottawské přečíslení tři na jednoho.
Pak už přišel Pageaův čas...
V prodloužení měli hosté několik šancí, tu největší po Andersonově špatné rozehrávce zhatil ottawský centr Kyle Turris, jenž za gólmana zaskočil a zastavil puk těsně před brankovou čárou.
Ottawa přišla o útočníka Clarka MacArthura, jenž odstoupil ze zápasu s nespecifikovaným zraněním, která nejspíš byla důsledkem hitu od obránce Rangers Ryana McDonagha v 19. minutě první třetiny. MacArthur odehrál ve druhé části jen dvě střídání a pak zmizel v útrobách haly. Ottawský forvard vynechal v minulých dvou sezonách celkem 156 utkání kvůli symptomům po otřesech mozku a vrátil se čtyři duely před startem letošního play off.
McDonagh ve třetí části tvrdě trefil i ottawského kapitána Erika Karlssona, který poté chvíli napadal na kotník, s nímž míval v minulosti potíže. Zápas však dohrál s jednou asistencí a největším časem na ledě ze všech (37:32).
Hrdina zápasu: Jean-Gabriel Pageau (OTT)
Kanadský útočník vstřelil svůj druhý hattrick kariéry v play off (první si připsal 5. května 2013 proti Montreal Canadiens) a k němu ještě přidal vítězný gól. Předvedl dosud nejlepší ofenzivní představení jednoho muže v letošním Stanley Cupu.
Další zápas: úterý 19:00 (středa 1:00 SELČ) v New Yorku