justin schultz evgeni malkin

Pittsburgh Penguins - Columbus Blue Jackets 4:1 (stav série 2:0)
A je to tady zase. Sidney Crosby byl klíčovou silou Pittsburgh Penguins ve druhém zápase série s Columbus Blue Jackets. Kapitán obhájců Stanley Cupu se na výhře 4:1 podílel gólem a dvěma nahrávkami, brankář Marc-Andre Fleury předvedl 39 zákroků a favorit vede už 2:0 na zápasy.

Crosby dával svůj 50. gól v play off v kariéře, když Sheary obral za brankou o puk váhajícího brankáře Sergeie Bobrovskyho. "Odvedli jsme dobrou práci," vykládal po zápase Crosby.
"Já jsem ale na svůj tým pyšný," tvrdil kouč Blue Jackets John Tortorella. "Kluci dělali všechny ty věci, které jsme po nich chtěli. Musíme se z toho oklepat a doma začít s novou chutí."
Fleury v obou pittsburských zápasech inkasoval vždy jen jeden gól. Znovu byl velice spolehlivou náhradou za zraněného Matta Murrayho.
"Cítil jsem se už mnohem líp než v prvním utkání. Vědět předem, že jdete do branky, vždycky pomůže," líčil Fleury a pochvaloval si podporu fanoušků.
V klíčové pasáži druhé třetiny nejprve vyrovnal krásnou střelou do horního rohu domácí branky Brandon Saad, ale už za 51 vteřin zase vedli Penguins, když se v přečíslení dva na jednoho Crosby vyzval ke gólu Jakea Guentzela.
"Tahle lajna hraje výborný a odvážný hokej. Jsou rychlí a těžko se brání," chválil formaci Guentzel-Crosby-Sheary trenér Mike Sullivan.
Když Malkin těsně po vypršení přesilovky překonal na začátku třetí třetiny Bobrovskyho z ostrého úhlu, bylo takřka hotovo.
"Musím být lepší. Když mužstvo dvakrát po sobě prohraje, tak prostě gólman musí chytat líp," prohlásil Bobrovsky, který v posledních šesti startech inkasoval 19 gólů a svou poslední výhru zaznamenal 28. března.
Konečný výsledek za aplausu hlediště do prázdné branky dotvořil Patric Hornqvist.
Hrdina zápasu: Sidney Crosby (PIT)
Třemi body v zápase prokázal kapitán týmu svou výjimečnost. Ve 126 utkáních play off zaznamenal 50 gólů, víc jich v bojích o Stanley Cup stihli v dresu Penguins pouze Mario Lemieux (76) a Jaromír Jágr (65).
Další zápas série:V neděli (pondělí 17. dubna 0:00 SELČ) v Columbusu.