Crosby překazil Holtbymu šanci vyrovnat Brodeura

Sidney Crosby se prosadil minutu před koncem prodloužení a zařídil tak výhru Pittsburgh Penguins 4-3 nad Washington Capitals a s ní i výhodu domácího prostředí v prvním kole play off.

"Tvrdě jsme na tom pracovali. Chtěli jsem se ujistit, že dokážeme pokračovat v minulých výkonech," řekl Crosby.

Pittsburgh (48-25-8) vyhrál osmý zápas v řadě a skončí tak za Washingtonem na druhém místě v Metropolitní divizi.

Braden Holtby předvedl 31 zákroků v brance Washingtonu (55-17-8) a podruhé přišel o možnost vyrovnat rekord Martina Brodeura v počtu výher (48) za sezonu. Capitals hrají o víkendu dva zápasy a Holtby, který má na kontě 47 vítězství, nastoupí buď na ledě St. Louis Blues, nebo doma proti Anaheim Ducks.

"Zajistili jsme si postup hodně brzy," řekl Holtby. "Někteří kluci z toho byli tak nadšení, že asi zapomněli, že nás do konce základní části čeká ještě pár zápasů.“