Jets uspěli v prodloužení a vyrovnali sérii na 2:2

Na dva ztracené duely před vlastním publikem z úvodu série dokázal zareagovat Winnipeg a po úterním vítězství na ledě St. Louis 2:1 v prodloužení vyrovnal souboj 1. kola play off v Západní konferenci na 2:2 na zápasy. V čase 66:02 rozhodl ve prospěch Jets útočník Kyle Connor.
Autor rozhodující trefy si v utkání připsal stejně jako Mark Scheifele vedle branky také asistenci. Dvě přihrávky zaznamenal Blake Wheeler. Gólman Connor Hellebuyck přispěl 31 úspěšnými zákroky, Blues nepomohlo ani 37 zásahů Jordana Binningtona.

St. Louis Blues - Winnipeg Jets 1:2 po prodl. (stav série: 2:2)
Úvodní branky se diváci v Enterprise Center dočkali až po 35 sekundách třetí třetiny, kdy při vyloučení Mathieua Perreaulta skóroval Vladimir Tarasenko.
Ve slušně hraném utkání to byla první přesilovka Blues. Sami se předtím bránili v oslabení jen po polovině úvodní třetiny při trestu Davida Perrona.
[Kompletní pokrytí série St. Louis s Winnipegem]
Alex Pietrangelo přihrál Tarasenkovi za levý kruh a ruský útočník překonal Hellebuycka střelou na lapačku. Pro s 33 trefami nejlepšího střelce St. Louis ze základní části to byl druhý gól v sérii.
Ve 48. minutě odpověděl také nejlepší kanonýr Jets Scheifele, který v dlouhodobé části nastřílel 38 branek. Zblízka usměrnil za Binningtona Connorovu přihrávku z levé strany a střelecky se prosadil v letošním play off rovněž podruhé.
Při rozhodující akci utkání Binnington ještě stihl vyrazit střelu Scheifeleho, který přihrál před odkrytou branku Connorovi a ten svým třetím gólem v sérii rozhodl.
"Je to úleva a obrovská radost. Není nic krásnějšího, než slavit se spoluhráči, kteří naskákali na led," popsal pocity Connor. "Byli jsme dole, přijeli jsme sem odvést naši práci a misi jsme splnili. Oni hrají skvěle, nám se také daří, je to skvělá série," doplnil Wheeler.

Connor rozhodl o výhře Jets

"Je to frustrující porážka. Samozřejmě jsme věděli, že to bude těžká série. Vyhráli jsme dva zápasy u nich a doufali jsme, že doma jeden vyhrajeme," prohlásil domácí obránce Pietrangelo.
Sudí v duelu udělili celkově jen tři tresty. Dvě přesilovky hráli domácí, protože v závěru druhé třetiny pykal ještě Perreault. "Líbila se mi naše hra v oslabení, bylo to podobné jako ve hře pět na pět. Když jsme k tomu měli možnost, byli jsme agresivní, jinak jsme hráli trpělivě," uvedl kouč Jets Paul Maurice.
Další zápas: Čtvrtek 18. dubna (pátek 19. dubna 2:30 SELČ) v Enterprise Center v St. Louis.