Columbus přetlačil Buffalo, zářil gólman Korpisalo

Hráči Columbus Blue Jackets zvítězili na ledě Buffalo Sabres 4:1 a připsali si třetí úspěch z posledních čtyř duelů. Hlavní postavou zápasu byl gólman Joonas Korpisalo.

Finský brankář ve službách Blue Jackets si připsal celkem 34 úspěšných zákroků, za svá záda pustil jediný kotouč.

"My jsme si chtěli tenhle zápas hlavně užít. Zaznamenat vítězství a hrát dobře," prohlásil Joonas Korpisalo. "Myslím, že se nám to povedlo. Byl to výborný týmový výkon."

Hosté se v zápase dostali do vedení v 19. minutě, kdy využil přesilovou hru Matt Calvert. Domácí srovnali krátce po polovině duelu, rovněž v početní výhodě udeřil produktivní Sam Reinhart, pro kterého to byla 23. trefa v sezoně.

Od té doby už ale střílel góly jen Columbus. V rozmezí necelých dvou minut se trefili Nick Foligno a Dalton Prout, konečnou podobu výsledku pak dal ve 46. minutě Brandon Saad. Důrazný útočník oslavil jubilejní 30. branku v ročníku.

Blue Jackets i přes výhru zůstávají na předposledním místě tabulky Východní konference, Buffalo je na tom pouze o jednu příčku lépe.